majk_tejlor_cz_nimEVRO KUP

Crvena zvezda završila takmičenje

Nisu uspeli košarkaši Cvene zvezde da naprave iznenađenje i savladaju ACB ligaša iz Las Palmasa. Posle 40 minuta Gran Kanarija je savladala crveno bele sa 81:58 (18:15, 26:14, 20:13, 17:16) i tako se plasirala među osam najboljih u Evrokupu.

Dobro su crveno beli ušli u meč. Najviše zahvaljujući raspoloženom Kešelju nisu dozvolili domaćinu da se „odlepi“ u prvih deset minuta. Osim vođstva sredinom četvrtine od 8:3, prva deonica protekla je u „egalu“, ali je Gran Kanarija na pauzu otišla sa 18:15.

Povezana vest:  Poznati svi Zvezdini rivali u Evrokupu

Početkom druge četvrtine domaćin je dodao gas a crveno beli nisu uspeli da se snađu. Furiozni domaćin u 14. minutu po prvi put dolazi do dvocifrene prednosti (27:17), a samo na trenutke gosti su spuštali razliku. Na odmor se otišlo rezultatom 44:29, a najveće zasluge za to pripadaju Vilu Mekdonaldu koji je ubacio 13 poena. U timu Aleksandra Trifunovića bolji od ostalih u prvom delu bili su „roviti“ Oliver Stević sa 10, Marko Kešelj sa 7 i Vuk Radivojević sa 6 poena.

Povezana vest:  FIBA-ina rang-lista, Košarkaši Srbija pali za dva mesta

Slika se nije menjala u nastavku. Crveno-beli nisu uspeli da povrate ritam koji su imali u prvoj četvrtini, a prednost Gran Kanarije rasla je iz minuta u minut. Nakon 28. minuta na semaforu je stajalo,do tada, najvećih 60:36, a na poslednju pauzu otišlo se sa 64:42.

Na kraju Gran Kanarija je zasluženo slavila sa 81:58. Priliku da „osete“ veliku utakmicu imali su i Radosavljević i Rondović, a preko 5 hiljada navijača ispratilo je svoje ljubimce ovacijama. Gran Kanarija je dominirala u svim segmentima- u skoku (39:28), asistencijama (15:11), dok je naš tim imao 6 izgubljenih lopti više (16:10). Vil Mekdonald sa 24 poena i 7 skokova i Džejsi Kerol sa 13 pogodaka najzaslužniji su za prolaz Španaca u četvrtfinale Evrokupa.

Povezana vest:  EVROLIGA, TOP 16 REZULTATI, Poraz Partizana, Makabi slavio u Istanbulu

Crvena zvezda: Kešelj 11, Kikanović, Radosavljević 3, Rondović 2, Tejlor, Stević 12 (8 sk, 3 as), Radivojević 10, Videnov 3, Štimac 3, Bakić 7, Bjelica 7.