duda_ivkovic_2012

Ivković: Odbranu smo odigrali ispod očekivanog nivoa

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković rekao je posle današnjeg poraza od Estonije sa 88:81 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo da njegova ekipa u drugom delu odbranu igrala ispod očekivanog nivoa.

-Estonija je igrala u visokom ritu svih 40 minuta i gotovo nijednog trenutka nije posustajala. Znali smo da im je šut za tri poena najjače oružje. U drugom poluvremenu odigrali smo u fazi odbrane ispod očekivanog nivoa, koncentracija nam nije bila dobra, ali estonski tim je bio bolji i zasluženo stigao do pobede – rekao je Ivković posle utakmice u Talinu.

Povezana vest:  Bogdanović: Razmišljao sam da odem iz Partizana

Milenko Tepić je kazao da će Srbija uložiti poslednji atom energije protiv Izraela u poslednjem kolu kvalifikacija.

-Utakmica protiv Izraela je krucijalna. Tako ćemo je shvatiti I uložićemo poslednji atom energije, odigrati kolektivno i, uveren sam, plasirati se na Evropsko prvenstvo – kazao je Tepić.

Srbija će u utorak u 20.30 u hali Pionir dočekati Izrael u poslednjem kolu kvalifikacija.

Povezana vest:  Feberbahče preokretom srušio Bajern, poraz Real Madrida