zvezda_orlean_pozdrav_kosarkasa_zvezde (2)

Zvezda sigurna protiv Krke

Košarkaši Crvene zvezde Beograd pobedili su večeras u hali Pionir slovenačku Krku sa 79:61 (20:13, 16:17, 22:13, 21:18) u utakmici devetog kola Jadranske lige. Izabranicima Vlade Vukoičića to je bio peti trijumf u regionalnom takmičenju, dok je Krka zabeležila peti poraz.

Crveno beli su još jednom potvrdili da se nalaze u odličnoj formi, a pobeda nad Krkom bila je šesta u nizu, računajući i utakmice u Evrokupu.

Povezana vest:  Nikolić: Bilo bi boljih rezultata da stalno ovako igramo

Domaćin je od prvog minuta ekipi Krke stavio do znanja da nema previše razloga da se nada iznenađenju, a slovenački tim je samo na mahove uspevao da zaustavi nalete crveno-belih.

Sve dileme oko pobednika rešene su početkom poslednje četvrtine, kada su crveno-beli došli do 18 poena prednosti.

Elton Braun i Igor Rakočević predvodili su crveno-bele sa po 15 poena, dok su Jakov Vladovič i Domen Lorbek za ekipu Krke ubacili po 11 poena.

Povezana vest:  Alimpijević: Greške u pristupu više ne smemo da pravimo

Na meču u Pioniru bilo je oko 5.500 gledalaca, a prave ovacije dobili su fudbaleri Crvene zvezde koji su juče u večitom derbiju savladali Partizan sa 3:2.