Prvo kolo grupe F Evrolige

Crveno beli do nove pobede

Crvena zvezda – Dinamo 76:67 (13:23, 24:16, 17:11, 22:17)

marko_keselj_czJoš jedno sjajno veče u hramu košarke u Beogradu! Bilo je baš onako kako je trener gostiju Sergej Bazarevič najavljivao. Tvrdo, borbeno i agresivno. Dinamo je pokazao da je pravi predstavnik ruske škole košarke. Igrai su Moskovljani čvrsto, školski kažnjavali greške crveno-belih (koji su nastupali u novim dresovima) i kad god im se ukazala prilika maestralno su rešavali pik – end – rol. Sa druge strane košarkaši Crvene zvezde bili su vidno umorni od utakmica sa Partizanom i Cibonom, to se najviše osetilo na liniji za slobodna bacanja (11/22), ali sjajna rola Dragićevića u prvom (13 poena i 3 skoka) i Radivojevića u drugom poluvremenu (14 poena) uz 9 uhvaćenih lopti Nemanje Bjelice bila je dovoljna za konačnih 76:67 (13:23, 24:16, 17:11, 22:17).

Povezana vest:  FMP bolji od Radničkog u Železniku

Dinamo je diktirao ritam u prvoj četvrtini. Bikov, Savrsenko i Monja umešno su rešavali situacije u reketu crveno-belih pa su moskovljani relativno lako dolazili do prednosti. U trećem minutu vodili su sa 9:3, a razlika verovatno ne bi bila tolika da su naši igrači pogađali sa linije penala (5/12 u prvoj četvrtini. Serijom od 6:0 u finišu, gosti su na prvu pauzu otišli sa velikih 23:13.

Koš uz dodatno bacanje Borisa Bakića na početku druge četvrtine i dobre role Kešelja i Dragićevića počele su da vraćaju Zvezdu u utakmicu. Prednost Dinama počela je da se topi, a u 17. minutu koš Videnova doneo je prvo vođstvo- 33:32. Dodatan problem Sergeju Bazareviču bio je problem sa ličnim greškama odličnog Bikova (4 u prvom poluvremenu).

Trojkom bugarskog reprezentativca i dobrom odbranom na poluvreme se otišlo sa 37:39.

Povezana vest:  2022 ALL-STAR: Izabrane rezerve glasovima glavnih trenera NBA timova

Nosilo je oko 5000 navijača crveno-bele u nastavku. Rezultat se menjao čas na jednu čas na drugu stranu, a kada se Dragićević umorio košgetersku ulogu preuzeo je Vuk Radivojević. Nastavili su naši momci sa polovičnim učinkom sa penala, ali su počeli da sužavaju reket i da na visokom nivou igraju u odbrani. Vukova trojka crveno bele je odvela na poslednju pauzu sa 54:50.

Kada je Tejlor, koji je pokazao da će biti pravo pojačanje, pogodio za 56:50, delovalo je da nećemo gledati dramatičan finiš. Rusi tako nisu mislili. Napravili su seriju 11:1, poveli su 61:57 i delovalo je da imaju snage za preokret. Dragićević vraća Zvezdu trojkom i taj momenat kao da je presekao Dinamo. Nošeni navijom naši momci vraćaju seriju 11:0, a trojka Štimca uz zvuk sirene postavila je konačan rezultat i najveću razliku na utakmici- 76:67.

Povezana vest:  Lorens Roberts napustio Partizana novi dom Efes

Tim Aca Petrovića nadskočio je još jednu visoku ekipu (32:30), imali su i jednu asistenciju više (12:11) uz dobru realizaciju za tri poena (11/22), Beogradska publika je ovacijama pozdravila Majka Tejlora koji će, kako vreme bude odmicalo tek pokazati svoje kvalitete.

I još jedan interesantan detalj. Osim velikog broja poznatih ličnosti, svi iz Zvezdine familije bodrili su košarkaše kada je bilo najpotrebnije. Vladan Lukić, Igor Butulija, Aleksandar Vlahović…samo su neki od onih koji su uz pesmu i na nogama ispratili finiš meča.

Crvena zvezda: Kešelj 10, Kikanović 2, Radosavljević, Tejlor 4 (3as), Nedović, Stević, Radivojević 14, Dragićević 17 (4sk), Videnov 11 (4 sk, 5as), Štimac 9 (8 sk, 2bl), Bakić 3, Bjelica 6 (9 sk).