nba-logoNBA vesti
Dobra igra Miličića
Darko Miličić bio je najistaknutiji predstavnik Srbije u jutrošnjim utakmicama američke profesionalne košarkaške lige (NBA) pošto je u pobedi Minesote protiv Sakramenta (108:99) učestvovao sa 15 poena, deset skokova, četiri „rampe“ i tri asistencije. Igru Miličića pohvalio je posle susreta i trener Minesote Kurt Rembis istakavši da je njegovo izdanje u duelu sa Sakramentom upravo ono što je Minesoti nedostajalo tokom šampionata. Miličić, ali i Aleksandar Pavlović, koji je postigao 11 koševa za 19 minuta, u velikoj meri doprineli su da njihov tim posle 16 uzastopnih poraza konačno dođe do pobede. Uspeh je ostvarila i Oklahoma Nenada Krstića. Na gostovanju u Bostonu Oklahoma je savladala domaćina sa 109:104, a učinak kapitena srpsko reprezentacije iznosio je šest poena i osam uhvaćenih lopti za 35 minuta.
Portland Trail Blazers – New York Knicks 118:90
Utah Jazz – Golden State Warriors 128:104
San Antonio Spurs – Houston Rockets 119:102
Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 102:106
Minnesota Timberwolves – Sacramento Kings 108:99
New Orleans Hornets – Washington Wizards 91:96
Boston Celtics – Oklahoma City Thunder 104:109
New Jersey Nets – Phoenix Suns 105:116