zvezda radnickiZvezda pobedila Radnički u poslednjim sekundama

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu kragujevački Radnički sa 82:81 (23:20, 21:18, 20:26, 18:17).
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Simonović sa 22 poena. On je postigao neke od ključnih poena u poslednjoj četvrtini. Radnički je predvodio Teriko Vajt sa takođe 22 poena.
Zvezda sada ima tri pobede, a Radnički je ostao na dve.
Večerašnji rivali odigrali su još jedan neizvestan meč, kao i sve ove sezone.
Zvezda je krajem treće četvrtine imala devet poena prednosti, ali je Radnički poveo serijom 11:0, da bi crveno-beli izjednačili trojkom Simonovića u poslednjoj sekundi treće deonice.
Zvezda je uglavnom vodila u poslednjoj četvrtini, a minut i po pre kraja imala je šest poena prednosti, 80:74.
Radnički je tada napravio seriju 7:0 i poveo 81:80, da bi domaći tim izjednačio u poslednjim sekundama poenima Raška Katića na asistenciju Igora Rakočevića.
Trener Radničkog Miroslav Nikolić je tada tražio faul, ali igra nije zaustavljena, tako da je Vuk Radivojević izblokirao pokušaj Aleksandra Ćapina da prodorom i polaganjem donese pobedu svom timu.
Nakon meča klupa Radničkog je oštro protestovala kod zapisničkog stola, ali su sudije pokazale da je meč završen.