Fernando Torres ChelseaČelsi prvi polufinalista Lige Evrope

Fudbaleri londonskog Čelsija plasirali su se u polufinale Lige Evrope, iako su večeras u revanšu četvrtfinala u Moskvi izgubili od ekipe Rubina sa 3:2.
„Plavci“ su do plasmana među četiri najbolje ekipe došli zahvaljujući pobedi od 3:1 u prvom meču koji je odigran prošle nedelje u Londonu.
Engleski tim je večeras brzo stigao do prvog gola, pošto je već u četvrtom minutu Fernando Tores bio precizan.
Borba na stadionu Lužnjiki rasplamsala se tek u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak za Rubin postigao je Ivan Markano u 51. minutu.
Radost domaćih navijača trajala je samo četiri minuta, a zatim je Viktor Mozes vratio prednost Čelsiju.
Završnica meča, međutim, pripala je Rubinu koji je u 62. minutu ponovo izjednačio preko Gokdeniza Karadeniza, a kakvu-takvu nadu ruskom timu ulio je Bibras Natko iz penala u 75. minutu.
Ipak, odbrana Čelsija izdržala je do kraja meča, a „plavci“ su uprkos porazu stigli do polufinala.
Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović ušao je u igru u 90. minutu umesto Frenka Lamparda.
Rezultati i strelci:
Rubin – Čelsi 3:2 (Markano 51, Karadeniz 62, Natko 75. penal – Tores 4, Mozes 55) prvi meč 1:3