juniori-2013-3Juniori pregazili Kineze

Juniori Crvene zvezde Telekom na sjajan način su započeli učešće na Fajnal-ejtu Evrolige koji se održava u Londonu. Izabranici Slobodana Klipe ubedljivo su savladali selekciju Kine sa 86:61 uz fantastičnu partiju Dušana Ristića. Najkorisniji igrač Evroliginog kvalifikacionog turnira u Beogradu upisao je 18 poena i 16 skokova za indeks korisnosti 33, a interesantno je da je već u prvom poluvremenu imao dabl-dabl učinak (15 poena, 10 skokova). Pravu podršku pružili su mu, Marko Tejić, koji je takođe ubacio 18 koševa uz šest uhvaćenih lopti (indeks 25) i Marko Gudurić koji je utakmicu završio sa dabl-dabl učinkom od deset poena i deset skokova.
Crveno-beli su fantastično otvorili utakmicu i na krilima centra Ristića (devet poena u prvoj četvrtini) stekli su 17 poena prednosti već nakon devet minuta igre (24:7). Ipak, selekcija Kine je uzvratila serijom 13:4 i vratila razliku na osam poena (28:20). Nakon toga igralo se poen za poen, a izabranici Slobodana Klipe su preko centarskog tandema Tejić – Ristić uspevali da održe dvocifrenu razliku do poluvremena (40:29).
Zvezda je snažno otvorila treću četvrtinu, pre svega u odbrani, pa je selekcija Kine uspela da postigne svega 11 poena u toj deonici. Dobra igra u defanzivi omogućila je i dosta lakih poena crveno-belima koji su pre poslednje četvrtine stekli nedostižnih 23 poena prednosti (63:40) i tako rešili svako pitanje pobednika.
Sledeća utakmica za izabranike Slobodana Klipe na programu je u petak od 12 časova i 45 minuta kada će crveno-beli ukrstiti koplja sa ekipom Huventuda. Huventud je u drugoj utakmici prvog kola grupe A savladao Lijetuvos Ritas rezultatom 77:65.