ep kosarka slovenije 2013

EP SLOVENIJA 2013

Francuska i Litvanija u finalu EP

Košarkaške reprezentacije Francuska i Litvanije igraće u finalu Evropskog prvenstva u Sloveniji. Francuska je u polufinalu savladala dvostrukog uzastopnog prvaka ekipu Španije posle produžetka rezultatom 75:72 (14:18, 6:16, 23:15, 22:16, 10:7), dok je ranije danas Litvanija bila bolja od Hrvatske sa 77:62.
„Trikolori“ su do finala došli posle preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu. Iako su tokom većeg dela susreta jurili prednost protivnika u nastavku meča su se raspucali i predvođeni fenomenalnim Tonijem Parkerom prvo došli do dodatnih pet minuta, a zatim i zasluženog trijumfa.
Španci su na poluvremenu imali 14 poena prednosti (34:20), ali ni to im nije bilo dovoljno protiv Francuza, koji su postepeno ‘topili’ prednost protivnika.
Ubedljivo centralna figura polufinala bio je Parker, koji je utakmicu završio sa 32 poena, dok su se u poraženom timu istakli Mark Gasol sa 19 i Rundi Fernandez sa 17 poena.
Finale između Francuske i Litvanije na programu je u nedelju od 21 sat, dok se u meču za treće mesto sastaju Španija i Hrvatska (17.45).