10 kolo NLB lige

Partizan stigao do nove pobede

Partizan – Olimpija 80:70

(29:18, 22:14, 14:19, 15:19)

lawrence_roberts_par_kosPartizan je prikazao kvalitetnu partiju i slavio u derbiju desetog kola NLB lige. Crno-beli su zahvaljujući pre svega odličnoj odbrani sve vreme dominirali, neizvesnost je potpuno izostala. Učenici Duška Vujoševića su već u prvom poluvremenu stigli do velike zalihe, sve što je Olimpija u nastavku uspela da uradi jeste da spusti razliku na osam pone. Ubedljiva pobeda crno-belih posebno dobija na značaju kada se zna da je ostvarena bez pomoći povređenog Aleksa Marića.

Partizan je sjajno ušao u meč, imao je veći broj raspoloženih igrača što mu je uz prepoznatljivu agresivnost u odbrani već u sedmom minutu donelo dvocifrenu razliku 17:7. Na zadovoljstvo navijača Parni valjak je dodao gas i posle trojke Kecmana na semaforu je stajalo 22:8. Roberts je prvu četvrtinu završio sa 11 poena, bez promašaja i bio udarna igla Partizana. Sa druge strane, samo je spoljna linija Olimpije bila na nivou derbija NLB lige. Sani Bećirevič je na početku bio jedini problem crno-belih, dok je Ožbolt u nastavku preuzeo njegovu ulogu. Ipak, to je bilo suviše malo za ozbiljniji otpor razigranom šampionu.

Povezana vest:  Zvezda povela sa 1:0 protiv Budućnosti

Defanziva Partizana je u nastavku delovala još sigurnije, kontranapadi su se ređali kao na filmskoj traci i Zmajčeki su u 14. minutu bili zaleđeni na minus 17 (18:35). Bez doprinosa centarske linije gosti nisu imali šta da traže u „Pioniru”. Pokušavao je Jurij Zdovc sve ne bi li trgao izabranike, ali oni su jednostavno bili nemoćni protiv odbrane domaćina. Kada se Parni valjak ponovo zaleteo, Olimpiji nije bilo spasa. Gosti u nekoliko navrata nisu uspeli ni da dođu do koša crno-belih, minus se u 18. minutu povećao na 23 poena – 25:48. Koliko su crno-beli bili dominantni u prvih 20 minuta najbolje pokazuje ukupan indeks korisnosti 56-15.

Olimpija je bolje otvorila drugo poluvreme, napravila seriju 7:1 i najavila period daleko bolje igre. Centri gostiju, pre svih Bavčić su ispratili spoljnu liniju. Prednost Partizana se polako topila da bi u 28. minutu posle poena Slokara iznosila samo devet poena 56:47. Crno-beli su odgovorili trojkom Robertsa, saigrači su ga ispratili i razlika je pred poslednju četvrtinu ponovo bila dvocifrena.

Povezana vest:  Reuters: Evropski talenti značajno podižu popularnost NBA u Evropi

dusan_kecman_par1_kosKada je Bećirović u 33. minutu pogodio dva slobodna bacanja i smanjio na 59:68, među navijačima se pojavila bojazan da bi gosti mogli da se vrate u meč. Uspeo je Partizan na kratko da zaustavi atak Olimpija, ali trojkom Bavčića u 38. minutu gosti su opet stigli na minus devet (64:73). Međutim, kada je pokušala šansa za priključak Bećirović i Ožbolt su bili neprecizni iza linije 6,25 tako da je Partizan rutinski priveo meč kraju.

Jure Zdovc, trener Olimpije posle meča je rekao:

-Čestitam Partizanu na zasluženoj pobedi. Protivnik je igrao fantastično prvo poluvreme, a mi smo im pomogli da naprave veliku razliku. U prvih 20 minuta bili smo katastrofalni u svim elementima. Meni nije jasno da Partizan nije predstavljao veliki motiv mojim igračima. Zbog toga ću morati da odreagujem.

Povezana vest:  Maljković: Energija sa klupe; Vasić: Idemo po bronzu

Duško Vujošević bio je zadovoljan posle duela sa slovenačkim timom.

-Veoma sam zadovoljan, stigli smo do veoma značajne pobede. Ne treba smetnuti sa uma da je Olimpija po imenima najjača ekipa NLB lige. Došli su posle fantastične igre protiv Lottomatica, imali su i dan više odmora od nas. Uz to bili su i kompletni, a mi bez Marića. Zbog svega toga dosta sam se plašio ovog meča. Prvo poluvreme smo odigrali sa velikom energijom, prenela se atmosfera iz meča protiv Olipijakosa. Moramo da tražimo mesto gde ćemo da anuliramo neke kikseve. Ali, treba zadržati svest da je tim nov, da treba mnogo da se radi i da je potrebno vreme da bi sve funkcionisalo na željenom nivou – rekao je Vujošević.