radnicki

EVROKUP

Poraz Radničkog u dramatičnoj završnici protiv Panionisa

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca porazom u Atini započeli su takmičenje u novoj sezoni Evrokupa, pošto su u prvom kolu Grupe H od domaćeg Panionisa poraženi sa 72:77 (15:12, 10:16, 23:16, 24:33). U ekipi radničkog najefikasniji je bio Dušan Mladan sa 16 poena, a najzapaženiju ulogu imao je Muftau Jaru sa 14 poena i impresivnih 16 skokova.
Kod domaćina istakli su se Erik Mekkolum sa 27 poena i Uroš Duvnjas sa 19. Radnički je prvu četvrtinu okončao u svoju korist, i to serije od 9:0, međutim, Panionios je u drugom periodu uspeo da nadigra kragujevčane i dođe do prednosti od 28:25, sa kojom su otišli na poluvreme.
Ekipa Miroslava Nikolića je u drugom poluvremenu u potpunosti bila u egalu, ali se domaća ekipa bolje snašla u završnici meča i penal završnicom došla do prve pobede u Evrokupu.