zvezda solnok katic

JADRANSKA LIGA

Zvezda ubedljiva protiv Solnoka

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu Solnoka sa 90:64 (25:11, 25:24, 24:12, 16:17), u poslednjoj utakmici petog kola regionalne Jadranske lige. To je četvrta pobeda crveno-belih u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Solnok pretrpeo treći poraz.
Izabranici Dejana Radonjića lako su došli do očekivanog uspeha i napravili dobru uvertiru pred evroligaški ispit protiv Panatinaikosa. Od početka meča krenuli su anagožovano, na poluvremenu stekli 15 poena prednosti (50:35) i dobrom igrom rutinski ostvarili ubedljiv trijumf.
Gosti su u poslednjoj četvrtini iskoristili nešto opuštenije izdanje crveno-belih samo da izbegnu još ubedljiviji poraz.
Najefikasniji u redovima pobednika bili su Marjanović sa 16, Blažič sa 14 i Mitrović i katić dsa po 11 poena, dok su Solnog predvodili Voren sa 18 i Lorant sa 12 poena.
Odigrano juče: MZT Skoplje – Partizan 69:70, Široki – Budućnost 67:81.
Odigrano u subotu: Cibona – Cedevita 66:51, Zadar – Mega Vizura 75:81, Radnički – Olimpija 81:66, Krka – Igokea 69:66.
Tabela: Crvena zvezda, Partizan i Cedevita 4-1, Cibona, Budućnost, Radnički i Krka 3-2, MZT, Igokea, Mega Vizura, Široki i Solnok 2-3, , Zadar 1-4, Olimpija 0-5.

Povezana vest:  Đorđević: Litvancima je kosarka kao religija, biće teško