euroleague basketball logo

EVROLIGA REZULTATI

Velika pobeda košarkaša Crvene zvezde u Vitoriji

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su blistavu pobedu u Vitoriji, gde su odličnom igrom tokom cele utakmice savladali favorizovanu ekipu domaćeg Laborala sa 73:63, u 4. kolu D grupe Evrolige.
Prvom evroligaškom pobedom ove sezone, ujedno prvom u elitnoj konkurenciji posle 13 godina, crveno-beli su zadržali šanse da se plasiraju u Top 16 fazu.
Izabranici Dejana Radonjića smogli su snage da posle nesrećnog poraza od Panatinaikosa, kao i od Budućnosti u Jadranskoj ligi, mobilišu redove i pokažu se u punom sjaju. Loše su odigrali samo drugu četvrtinu, u ostalim delovima susreta potpuno su dominirali protiv ekipe španskog predstavnika.
Crvena zvezda je odlično otvorila meč, stekla 10 poena prednosti i polako, ali umešno gradila dragocen uspeh, bez obzira što je domaćin zapretio preokretom u drugoj četvrtini. Ostatak utakmice protekao je u zaista odličnoj, zreloj igri srpskog tima, koji je potpuno nadvisio domaćina u svim elementima.
Do vrednog trijumfa crveno-bele su predvodili Demarkus Nelson sa 22 i Blejk Šilb sa 18 poena, dok je u redovima domaćina najefikasniji bio Milko Bjelica sa 14.
Pre utakmice navijači u Vitoriji pozdravili su bivšeg kapitena Crvene zvezde i nekadašnjeg košarkaša Laborala, Igora Rakočevića, uz transparent „Rako večna legenda“.
Veliko iznenađenje priredio je debitant u Evroligi, Lokomotiva Kuban, koja je u Atini savladala Panatinikos (72:69), Makabi je odneo bodove iz Litvanije, dok je Real madrid bio ubedljiv na gostovanju francuskom Strazburu.
Večerašnji rezultati 4. kola:
B grupa:
Bamberg – Armani 62:76 (18:20, 15:23, 18:13, 11:20)
Efes – Žalgiris 72:61 (27:27, 11:11, 13:11, 21:12)
Strazbur – Real Madrid 66:85 (17:22, 14:24, 14:25, 21:14)
Tabela: Real Madrid 4-0, Efes 3-1, Bamberg i Armani 2-2, Strazbur 0-4.
D grupa:
Laboral – Crvena zvezda 63:73 (15:25, 17:6, 19:23, 12:19)
Lijetuvos Ritas – Makabi 74:76 (18:26, 15:19, 22.14, 19:17)
Panatinaikos – Lokomotiva Kuban 69:72 (12:17, 19:19, 10:17, 28:19)
Tabela: Makabi i Lokomotiva Kuban 3-1, Panatinaikos i Laboral 2-2, Crvena zvezda i Lijetuvos Ritas 1-3.
Sutra igraju Barselona – CSKA Moskva, Nanter – Budiveljnik, Partizan – Fenerbahče (A grupa), Zelena Gora – Galatasaraj, Bajern Minhen – Unikaha i Sijena – Olimpijakos (C).

Povezana vest:  NBA VESTI, Čikago bolji od Njujorka, Atlanta od Memfisa