radnicki siroki1Radnički poražen kod kuće od skopskog MZT-a

Košarkaši Radničkog izgubili su večeras u Kragujevcu od ekipe MZT Skoplje sa 79:69 (20:21, 28:16, 14:14, 17:18), u utakmici 13. kola regionalne Jadranske lige.
Kragujevčani su neočekivano pretrpeli deveti poraz i uz četiri pobede i dalje su u donjem delu tabele, dok su Skopljanci zabeležili šestu pobedu u dosadašnjem delu takmičenja.
Presudila je druga četvrtina u kojoj su gosti preciznim šutevima stekli 12 poena viška, a u nastavku susreta smirenijom igrom izdržali su nalete domaćina, koji nije imao snage za preokret.
Bolji od ostalih u Radničkom bili su Lešić sa 20 i Sili sa 19 poena, dok su MZT do pobede predvodili Gečevski sa 13, Dejvis sa 12 i Lučić sa 11.
Ranije danas Krka je u gostima pobedila Solnok sa 63:55 (10:14, 16:10, 17:15, 20:16), a od 21 sat u Podgorici igraju Budućnost i Mega Vizura.