nba novi logo

NBA VESTI

Boš doneo pobedu Majamiju

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Majami je jutros kao gost savladao Portland sa 108:107, a koš odluke postigao je Kris Boš pola sekunde pre poslednjeg zvuka sirene.
Oslabljen neigranjem Lebrona Džejmsa aktuelni prvak NBA lige bio je na ivici poraza. Na semaforu je rezultat bio 107:105 za Portland, a do kraja utakmice ostalo je 0,5 sekundi kada je Boš odlučio da šutem za tri poena „prekrati muke“ svima – i saigračima i protivniku. Pogodio je i Majamiju doneo 23. pobedu u šampionatu.
Sa 37 koševa i deset skokova Boš je bio ubedljivo najbolji pojedinac utakmice u kojoj je sa suprotno strane, bolji od ostalih, bio Vesli Metjus sa 23 poena.
U Milvokiju Minesota je savladala domaćina sa 117:95 a direktni protivnici na tom meču bili su bivši centri beogradskog Partizana Nikola Peković i Miroslav Raduljica.
Učinak Pekovića za nešto manje od 33 minuta iznosio je 19 koševa i 11 skokova, dok je Raduljica na terenu proveo nešto više od 13 minuta i za to vreme ubacio osam poena i pet puta bio najviši u skoku.
Centralna figura susreta bio je krilni centar Minesote Kevin Lav koji je 27. put ove sezone ostvario dvocifren učinak u dve kategorije. Uz 33 koša Lav je imao i 15 uhvaćenih lopti.