muta nikolic cz rad

Nikolić: Igra je bila dobra, ali je rezultat loš

Trener košarkaša kragujevačkog Radničkog Miroslav Nikolić bio je zadovoljan igrom svojih izabranika u Ukrajini, uprkos porazu od ekipe domaćeg Himika. Radnički je večeras izgubio od Himika rezultatom 73:68 u prvom kolu N grupe druge faze Evrokupa.
-Naš tim je pod veoma velikim teretom. Igramo dva takmičenja, opet imamo duga putovanja i sve to utiče na igru. Ekipa nema mnogo igrača sa iskustvom u Evrokupu, ipak, pružili smo dobru partiju – rekao je Nikolić za klupski sajt.
On je naveo da su Kragujevcacni u pripremi posebno obraćali pažnju na odbranu.
-U najvećem delu utakmice to je davalo rezultat, ali u poslednjim minutima igrali smo dekoncentrisano i tako izgubili na kraju. Igra je bila dobra, ali je rezultat loš – zaključio je Nikolić.
Marko Brkić, koji je postigao 12 poena na večerašnjem meču, ocenio je da su se on i saigrači dobro držali i da su kontrolisali igru 35 minuta.
-Međutim, u poslednjih pet minuta izgubili smo koncentraciju. Dozvolili smo protivniku da postigne nekoliko lakih poena i to nas sprečilo da pobedimo – kazao je Brkić.
Radnički u narednoj utakmici N grupe Evrokupa dočekuje 15. januara tim Albe iz Berlina.

Povezana vest:  NBA VESTI, Čikago pobedio u derbiju Istočne konferencije