nba novi logo

NBA VESTI

Atlanta bolja od Indijane

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Atlanta je jutros savladala Indijanu sa 97:87 i sačuvala tradiciju u duelima sa timom iz Indijanapolisa na svom terenu.
Od 22. decembra 2006. godine dva tima su u Filips areni u Atlanti odigrali 12 utakmica u regularnom delu sezone i svih 12 dobila je Atlanta.
Sa skorom od 28 pobeda i samo šest poraza Indijana je važila za apsolutnog favorita uoči ovog duela. Pogotovo što je on dolazio posle tri uzastopna neuspeha Atlante. Tradicija je, međutim, opet bila na strani domaćina u čijim redovima su najbolji utisak ostavili Kajl Korver i bivši igrač Crvene zvezde Pero Antić.
Sa 17 koševa Korver je bio najefikasniji pojedinac Atlante, dok je Antić ubacio samo poen manje, pri čemu je imao četiri skoka i jednu asistenciju. Makedonski reprezentativac ponovo je bio u startnoj petorci tima, a na terenu je proveo nešto manje od 27 minuta.