euroleague basketball logo

EVROLIGA, TOP 16 REZULTATI

Porazi Partizana i Fenerbahčea, debakl Olimpijakosa

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju u Minhenu, bez bodova je ostao Fenerbahče kod kuće u duelu sa Barselonom, a pravi debakl pretrpeo je Olimpijakos i Milanu, u utakmicama drugog kola Top 16 faze Evrolige.
Crno-beli su nesrećno ispustili zlata vredne bodove u minhenskom „Audi Domu“. Odigrali su sjajno prvo poluvreme, u jednom trenutku imali i 14 poena prednosti, ali su trećoj deonici brojnim greškama dopustili Bajernu da se vrati u meč, a u poslednoj da agresivnom igrom napravi preokret za trijumf (71:65).
Fenerbahče je, kao i Partizan, pretrpeo drugi uzastopni poraz u Top 16. Ekipa Željka Obradovića vodila je u Istanbulu žestoku borbu sa Barselonom, a gosti su smirenijom i preciznijom igrom u drugom poluvremenu ipal izborili značajan uspeh (76:73).
Najefikasniji u timu Fenerbahčea bili su Bjelica sa 15, i Mekejleb i Preldžić sa po 13 poena, dok su Barselonu do pobede vodili Uertas sa 23 i Olson sa 14.
Makabi je zabeležio drugu pobedu savladavši Lokomotivu Kuban (85:75), dok se branilac titule Olimpijakos obrukao u Milanu gde je izgubio sa neverovatnih 30 razlike (81:51).
Grčki tim je pretrpeo prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Evrolige. Kako je igrao pokazuje podatak da je u prvih 10 minuta utakmice postigao 21 poen, a potom do kraja samo 30.
Današnji rezultati:
E grupa:
Fenerbahče – Barselona 73:76 (18:23, 21:16, 17:19, 17:18)
Armani Milano – Olimpijakos 81:51 (16:21, 23:11, 24:8, 18:11)
Sutra igraju Efes – Unikaha i Laboral – Panatinaikos.
Tabela: Barselona 2-0, Panatinaikos i Laboral 1-0, Armani i Olimpijakos 1-1, Unikaha i Efes 0-1, Fenerbahče 0-2.
F grupa:
Makabi – Lokomotiva Kuban 85:75 (21:21, 24:17, 19:24, 21:13)
Bajern Minhen – Partizan 71:65 (17:20, 17:22, 18:4, 19:9)
Sutra igraju CSKA Moskva – Žalgiris i Real Madrid – Galatasaraj.
Tabela: Bajern i Makabi 2-0, Real Madrid i CSKA Moskva 1-0, Galatasaraj i Žalgiris 0-1, Lokomotiva i Partizan 0-2.

Povezana vest:  Navijači iz Srbije vodili basketaše do titule u Bukureštu