nba novi logo

NBA VESTI

Pobede Indijane, Portlanda I Majamija posle produžetka

NJUJORK, 19. januara (Tanjug) – U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Minesota je jutros savladala Jutu sa 98:72, a centralna figura utakmice bio je bivši centar beogradskog Partizana Nikola Peković.
Za 29 minuta, koliko je proveo na terenu, Peković je ostvario dvocifren učinak u dve kategorije. Sa 27 koševa bio je najefikasniji akter susreta, a sa 14 uhvaćenih lopti i najbolji skakač.
Za prilike u najjačoj košarkaškog ligi sveta ovaj meč je imao neuobičajen tok. U prvom poluvremenu „džezeri“ su ubacili samo 23 poena. U prvoj četvrtini 14, a u drugoj tek devet! U istom intervalu primili su čak 51 koš pa je u nastavku susreta izostala svaka rezultatska neizvesnost.
Pored Pekovića u pobedničkom timu istakli su se Kevin Martin sa 20 i Kevin Lav sa 18 poena, pri čemu je Lav imao i 13 skokova.
Na suprotnoj strani „dvocifren“ je bio samo Alek Barks sa 18 koševa.