lester_mccalebb_obrucFAJNAL 4, NLB LIGA

Partizan u finalu

Košarkaši Partizana imaće priliku da brane titulu u NLB ligi, pošto su se pobedom od 72:67 nad Hemofarmom plasirali u nedeljno finale. U ne tako kvalitetnoj prvoj košarkaškoj utakmici odigranoj u novoj Areni Zagreb, Partizan je do pobede došao pre svega zahvaljujući dobrom periodu igre u trećoj četvrtini. Hemofarm je angažovano otvorio meč i vodio je i sa 5:14 na sredini prve četvrtine, ali loša igra Partizana nije prouzrokovala veću prednost Vrščana. Crno-beli su se polako vraćali u susret, da bi krajem prvog poluvremena prešli u vođstvo. Odličnom igrom na startu treće četvrtine Partizan stiče i prvu dvocifrenu prednost koju je pokušao da sačuva do kraja susreta. Hemofarm je ipak uspeo da priđe na samo tri poena zaostatka u samom finišu, ali je penal završnica ipak pripala crno-belima.
Najefikasniji u redovima crno-belih bili su Roberts sa 16, Mekkejleb sa 11, kao i Veseli i Kecman sa po 10 poena. Kod Hemofarma su se istakli Mačvan sa 16, Marković sa 15 i Krstović sa 13 poena.

Povezana vest:  Maljković: Tražila sam da bude 100 poena razlike