JUNIORI SRBIJE 2014JUNIORI – XXIV EP 2014. –KVALIFIKACIJE

Juniori Srbije pobedili Mađarsku sa 3:1

Muška juniorska reprezentacija Srbije pobedom je započela turnir D grupe II runde kvalifikacija za XXIV EP 2014. Srbija je danas, u Dunaujvaroši, u 1. kolu, pobedila Mađarsku sa 3:1, po setovima 25:20, 25:23, 25:27 i 25:20, posle 117 minuta igre.

Utakmicu u Hali sportova posmatralo je 500 gledalaca, a sudili su Alim Batjuk iz Ukrajine i Florin Aleksandru Dragomir iz Rumunije.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Pobede Zvezde i Pančeva

Izabranici Siniše Reljića su, posle početne nervoze, dobro zaigrali i sigurnom igrom poveli sa 1:0, a zatim i sa 2:0, posle bolje završnice drugog seta. Imala je Srbije meč loptu u trećem setu, ali su Mađari uspeli da se odbrane, a zatim i preokrenu rezultat, dobiju set sa 27:25 i smanje prednost Srbije na 2:1. Ipak, u trećem setu, juniori Srbije su sigrunom igrom obezbedili rezultatsku razliku koja im je donela miran finiš za pobedu od 3:1.