srb polOdbojkaši Srbije ponovo bolji od Bugara

Seniori Srbije zabeležili su četvrtu pobedu u Svetskoj ligi 2014. Srbija je večeras u Sofiji, u drugoj utakmici II vikenda B grupe I divizije, savladala Bugarsku sa 3:2, po setovima 25:18, 25:21, 20:25, 22:25 i 15:11, posle 131 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Armejec posmatralo je 9000 gledalaca, a sudili su Natanon Sovapark iz Tajlanda i Mohamad Šahmiri iz Irana.
Ostala je Srbija neporažena i posle drugog meča u Sofiji, iako je, čini se, mogla i do ubedljivijeg trijumfa. Zaigrala je Srbija od početka meča, kao u prvom susretu u subotu, i ubedljivom igrom stigla do vođstva od 2:0. Uzvratili su Bugari, i posle velike borbe, uspeli da izjednače na 2:2. Ipak, u petom setu su izabranici Igora Kolakovića pokazali da su kvalitetniji rival i zasluženo stigli do nove pobede, osvojili dva boda, ukupno pet u Sofiji i sa pet bodova osvojenih u Nišu idu na megdan SAD.
Srbija je dominirala od početka susreta. Vodili su izabranici Igora Kolakovića sa 8:3, 13:5, pa 16:10 na drugom tehničkom tajm – autu. Povećavala je Srbija razliku, pa je povela sa 18:10, 20:11, pa 23:13. Imala je Srbija deset set lopti, 24:14, ali su Bugari serijom 4:0 smanjili na 24:18, ali je Srbija prvi set dobila sa 25:18.
Posle izjednačenog početka, Srbija je u drugom setu sa 4:2, pa 8:5 i tu prednost povećala na 11:7, pa 13:8. Smanjili su Bugari na 13:10, a Srbija zatim povela sa 15:11. Serijom 3:0, Bugarska smanjuje na 15:14, da bi Srbija posle 17:15, povela sa 20:15. Ponovo su se Bugari približili, ovoga puta na 21:19, ali je Srbija povela sa 23:20, a set okončala sa 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima.
Povela je Bugarska već na startu trećeg seta sa 3:1, pa 5:2, 8:3 i 9:4. Smanjila je Srbija na 9:6, a zatim stigla na bod zaostatka – 12:13. Bugari su tada sertijom 3:0 poveli sa 16:12, pa 20:15 i 22:16. Imala je Bugarska sedam set lopti, 24:17, a na kraju je bilo 25:20 za smanjenje prednosti Srbije na 2:1 u setovima.
Bugarska je povela u četvrtom setu sa 4:1, a Srbija serijom 5:0 preokrenula na 6:4. Uzvratili su Bugari i poveli sa 7:6, pa 11:9, a Srbija je izjednačila na 13:13. Na drugom tehničkom tajm – autu, kao i na prvom, Bugarska je imala jedan poen prednosti, 16:15. U nastavku, Bugari stižu do 18:16 i tu prednost uspevaju da održe do kraja seta. Vodila je Bugarska sa 24:22, realizovala prvu set loptu za konačnih 25:22 i izjednačenje na 2:2 u setovima.
U petom setu, izabranici Igora Kolakovića su od starta krenuli furiozno i poveli sa 4:0, pa posle 5:1 sa 7:1. Na promenu strana se otišlo sa vođstvom Srbije od 8:3. Vodila je zatim Srbija sa 9:4, pa 11:5. Smanjila je Bugarska na 11:7, a Srbija tada serijom 4:0 stiže do čak sedam meč lopti – 14:7. Realizovala je Srbija tek petu meč loptu za konačnih 15:11 i trijumf od 3:2.
Seniori Srbije će u okviru III vikenda B grupe Svetske lige 2014. gostovati u Čikagu. Utakmice SAD – Srbija odigraće se 14. i 15. juna od 2,00 časa po našem vremenu.

Povezana vest:  SP ITALIJA 2010, Janić, Nikić i Kovačević složni: Imamo igru za finale