SRB juniorke-ekipa Ep

JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2014.

U fantastičnom meču u Subotici, Srbija savladala Tursku posle pet setova

U fantastičnoj utakmici, dostojnoj finala Svetskog ili Evropskog prvenstva, juniorke Srbije su savladale Tursku na Balkanskom prvenstvu 2014. u Subotici sa 3:2, po setovima 25:17, 23:25, 20:25, 28:26 i 18:16, posle 148 minuta igre.
Utakmicu u dvorani „Dudova šuma“ posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Mauro Karlo Goitre iz Italije i Vilijam Tornburg iz SAD.
Juniorke Srbije su težim putem stigle do važne pobede protiv Turske. Posle odlično odigranog prvog seta, sem na početku, Srbija je u drugom setu prokockala pet poena prednosti u završnici i dozvolila Turskoj da izjednači. Posle bolje igre u trećem setu, Turkinje su povele, a Srbija u četvrtom setu ponovo imala pet poena viška. Srećom, ovogo puta izabranice Marijane Boričić nisu dozvolile Turskoj da iskoristi nijednu od tri meč lopte, već su izjednačile, a zatim i u petom setu spasile dve meč lopte Turkinja i na kraju zasluženo slavile.
Na početku meča Turska je povela sa 7:2, pa 12:6 i bio je to period igre u kome Srbija nije uspevala da parira rivalu. U nastavku, Srbija je konsolidovala redove i smanjila rezultat na 13:12, zatim izjednačila na 14:14 i potom povela sa 16:14. Sjajno je tada igrala Srbija i odličnim servisima Tijane Bošković i blokovima Sare Vučićević stigla do vođstva od 19:15. Posle tajm – auta Turske, lucidni potezi ponovo Boškovićeve i Vučićevićeve doneli su Srbiji osam poena prednosti – 23:15. Povela je Srbija sa 24:16, pa realizovala drugu set loptu za konačnih 25:17, za vođstvo od 1:0 u setovima.
U drugom setu, Turska je povela sa 4:0, a Srbija zatim zaigrala kao u drugom delu prvog seta i povela sa 7:5. Izjednačila je Turska na 7:7, pa se zatim igralo poen za poen, da bi Srbija as servisom Tijane Bošković stigla do dva poena prednosti – 10:8. Odgovorila je Turska na isti način ponovo izjednačila – 10:10. Smeč Sare Lozo i blok Sare Vučićević doneli su Srbiji ponovo dva poena viška – 12:10. Ekipe su nastavile da osvajaju poene u serijama, pa je tako Turska izjednačila na 12:12. Ćirovićeva je poentirala, a zatim su Milenkovićeva i Aleksićeva blokom, pa Aleksićeva i Lozo smečom, doneli Srbiji četiri uzastopna poena za vođstvo od 16:12. Vodila je Srbija sa 17:12, ali je Turska posle tajm – auta Dogandžija uspela da prekine seriju Srbije i smanji na 17:16, pa je Marijana Boričić zatražila 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Srbija je sa dva vezana poena povela sa 19:16, a Turska uzvratila na isti način i smanjila na 19:18. Posle smeča Tijane Bošković i vođstva Srbije od 20:18, Turska je serijom 5:0 povela sa 23:20. Izjednačila je Srbija na 23:23, a zatim je Turska stigla do prve set lopte, koju je realizovala – 25:23 i 1:1 u setovima.
U trećem setu, u prvom delu se vodila izjednačena borba da bi zatim Srbija povela sa 12:7 i 13:8, a Turska je izjednačila na 14:14 i povela sa 16:15. Posle 17:17, Turska je povela sa 19:17, pa zatim i sa 23:19. Imala je Turska četiri set lopte (24:20) i iskoristila je prvu za 25:20 i vođstvo od 2:1 u setovima.
Početak četvrtog seta obeležila je rezultatski izjednačena igra, da bi Srbija povela sa 9:6, a Turska izjednačila na 10:10. Vodila se žestoka borba za svaki poen, a požrtvovane i borben juniorke Srbije su nagrađene za takvu igru vođstvom od 14:11. Posle tajm – auta Dogandžija, Srbija je sa dva asa Bojane Milenković povela sa 16:11. Ponovo je pauza više pomogla Srbiji, jer je posle drugog tehničkog tajm – auta Sara Lozo povećala na 17:11. Smanjila je Turska na 17:13, a Srbija uzvratila za prednost od 20:13. Ponovo su Turkinje smanjile, ovoga puta na 20:15, pa zatim i na 21:17. Povela je potom Srbija sa 23:19, a Turska serijom 4:0 izjednačila na 23:23. Nisu pomogle ni izmene, pa je Turska stigla do prve meč lopte – 24:23. Izjednačila je Srbija na 24:24, a Turska povela sa 25:24. Boškovićeva je izjednačila, Turska stigla do treće meč lopte – 26:25. Ponovo je Boškovićeva preuzela odgovornost i izjednačila, da bi dve Sare, Lozo i Vučićević donele Srbiji prvu set loptu – 27:26, da bi Sara Lozo donela izjednačenje – 28:26 za 2:2 u setovima.
Odlično je Srbija počela peti set i povela sa 5:2, a na promenu strana otišla sa vođstvom od 8:5. Odličnim servisima Turkinje su napravile seriju od 5:0 i povele sa 10:8. Turska je zatim napravila servis grešku, da bi Milenkovićeva i Boškovićeva ponovo donele prednost Srbiji – 11:10. Nova greška Turkinja i vođstvo Srbije od 12:10 primorale su Dogandžija da zatraži tajm – aut. Posle pauze, Turska je smanjila na 12:11, a zatim nakon greške Milenkovićeve izjednačila na 12:12, pa je Marijana Boriičić tražila jedan minut odmora. Pogrešile su Turkinje na servisu, a zatim i poentirale za 13:13. As servis je Turskoj doneo prvu meč loptu u petom setu, ukupno četvrtu na utakmici – 14:13. Odbranile su se Turkinje od prvog, ali ne i od drugog napada Boškovićeve, koja je izjednačila na 14:14. Povela je Turska sa 15:14, a Boškovićeva opet izjednačila – 15:15. Sara Vučićević i Aleksandra Ćirović su blokom doneli Srbiji prvu meč loptu (16:15), ali su Turkinje iz trećeg napada izjednačile na 16:16. Ponovo su Turkinje pogrešile na servisu, da bi Sara Lozo fantastičnim servisom omogućila Bojani Milenković da poentira za konačnih 18:16 i pobedu od 3:2.

Povezana vest:  SENIORKE – GM KAPITAL KUP IZAZIVAČA – ŽREB ŠESNAESTINE FINALA, TENT protiv Igtisadčija iz Bakua