12

Pobednici turnira u Zrenjaninu Aleksandra Frajtović i Nina Škarić, i Marko Galešev i Siniša Antonić

Pobedama Aleksandre Frajtović i Nine Škarić u ženskoj, i Marka Galeševa i Siniše Antonića u muškoj konkurenciji, danas je u Zrenjaninu završen jubilarni, deseti ovogodišnji turnir VII „Vip Beach Masters 2014.“ – Prvenstva Srbije u odbojci na pesku, i III „Vip Beach Volley lige“. Tokom tri dana, časove „Vip Beach Masters škole odbojke“ i „Kids ligu“ pohađalo je 319 budućih odbojkašica i odbojkaša.
Titulu pobednika u konkurenciji odbojkašica, osvojile su Aleksandra Frajtović i Nina Škarić, koje su u finalu savladale Goranu Mrđan i Teodoru Trifunović sa 2:1 (29:31, 21:19, 15:10).
Bronzane medalju su osvojile Isidora Egić i Milena Matić, koje su u meču za treće mesto pobedile Anju Anđelković i Aleksandru Aleksić sa 2:0 (21:17, 21:12).
Marko Galešev i Siniša Antonić trijumfovali su u konkurenciji odbojkaša, pošto su u finalu savaldali Miljana Kikovića i Stefana Bastu sa 2:1 (21:15, 16:21, 15:11).
Ivan Bubulj i Luka Guteša su osvojili bronzane medalje, pošto su u utakmici za treće mesto pobedili Aleksandra Gavrilova i Miloša Milića sa 2:0 (21:17, 21:16).
Četvrti čas „Vip Beach Masters škole odbojke“ vodili su Vladimir i Nikola Grbić, proslavljeni odbojkaški reprezentativci, osvajači ukupno 31 medalje sa Olimpijskih igara, Svetskih prvenstava, Prvenstava Evrope… U Zrenjaninu je „Školu odbojke“ i „Kids ligu“ pohađalo 319 budućih odbojkašica i odbojkaša.
Do sada je „Vip Beach Masters školu odbojke“, u Novom Pazaru (400), Užicu (650), Kruševcu (450), Novom Sadu (290), Kraljevu (660), Čajetini (300), Velikom Gradištu (150), Baču (300), Somboru (322) i Zrenjaninu (319), pohađala 3841 devojčica i dečak.

Povezana vest:  Četiri odbojkašice iz Srbije na Finalnom turniru u Bakuu u subotu i nedelju – direktni prenosi na RTS i TV Sport klub