mak21XXII GRAN PRI 2014.
Maraton u Makau pripao Srbiji, sutra protiv Južne Koreje od 07,00

Seniorke Srbije su slavile prvu pobedu na turnir I (i) grupe poslednjeg, III vikenda I divizije XXII Gran Prija 2014. U maratonskom meču Srbija je pobedila Kinu sa 3:2, po setovima 24:26, 28:26, 21:25, 25:20 i 17:15 posle 140 minuta igre.
Utakmicu u dvorani u Makau posmatralo je 368 gledalaca, a sudili su Hatababadi Šedigegeh iz Irana i Alrusi Hamid iz UAE .
Do same zavšnice prvog seta Srbija je imala prednost od dva poena, ali su Kineskinje preuzele vođstvo kod 19:20. Poenom Mihajlovićeve Srbija je vratila rezultat na svoju vodenicu, da bi ubrzo blokom Krsmanović i Malagurski stigle do set lopte 24:22. Posle loše sudijske odluke Kina je stigla do izjednačenja 24:24, potom su zabeležile as poen nad Nikolićevom, a onda su blokom zatvorile Mihajlovićevu i rešile set u svoju korist 24:26.
U drugom setu viđena je manje više slična igra našeg tima, koji je u serijama pravio poene. Protivnice su vodile do same završnice a onda je Srbija preko Sanje Malagurski a na servis Maje Ognjenović stigla do plus dva (23:21). Mlada Ting Žu vezala je dva poena iz „zone 4“ za izjednačenje 23:23, posle čega je selektor Terzić zatražio tajm aut. Žu je Kini donela set loptu, a onda je Juan pogrešila servis za novo izjednačenje 24:24. Sanja Malagurski je blokom donela prvu set loptu Srbiji u ovom setu ali Žu izjednačuje 25:25. Mihajlovićeva preko dvojnog bloka poentira za novu set loptu međutim Žu ne daje set tako lako. Malagurski donosi i treću set loptu Srbiji ali ovoga puta Žu greši i naše devojke dolaze do izjednačenja u setovima 1:1 – 28:26.
Otvorile je Srbija treći set sa 4:1, imala prednost od 16:13 na drugom tehničkom tajm autu a zatim i 20:17 kada je Kina vezala šest poena za vođstvo 20:23. Ognjenovićeva je „kuvanjem“ prekinula seriju protivnika ali to nije sprečilo Kinu da već u sledećim akcijama reše set sa 21:25.
Četvrti set pripao je Srbiji 25:20 posle konstantne predsnosti našeg tima. Devojke su bile na visini zadatka, manje su grešile, stabilizovale su prijem što je donelo pregršt dobrih akcija.
U taj brejku Srbija je vodila 5:2 ali domaćin je uz dobar servis koji je poremetio prijem izabranica Zorana Terzića na promenu strana otišao sa vođstvom 7:8. Viđena je neizvesna završnica, Kineskinje su vodile četir poena razlike, Srbija stigla a prva do meč lopte je stigal Kina 13:14. Srpkinje su dva puta izjednačile (14:14, 15:15) a zatim je Ognjenovićeva skuvala za meč loptu koju je odmah iskoristila Mihajlovićeva za 17:15.
Srbija će sutra u 3. kolu, u nedelju, 16. avgusta igrati protiv Koreje od 7,00 časova po našem vremenu.

Povezana vest:  KADETKINJE – XII SP 2011, Kadetkinje Brazila u Srbiji