juniori NITRA1Juniori Srbije protiv Turske u subotu od 10,00 časova u meču za sedmo mesto

Muška juniorska reprezentacija Srbije igraće sutra (subota, 6. septembar) od 10,00 časova protiv Turske u utakmici za sedmo mesto na XXIV EP 2014. Češka je večeras u Brnu, u razgiravanju za plasman od 5. – 8. mesta, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 26:24, 16:25, 25:22 i 25:21 posle 110 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Vodova u Brnu posmatralo je 650 gledalaca, a sudili su Monika Ujhzazi iz Mađarske i Blaž Markelj iz Slovenije.

Juniori Srbije će se na Prvenstvu Evrope boriti za plasman na sedmo mesto. To je epilog večerašnjeg meča portiv Češke, u kojoj izabranici Siniše Reljića kao da nisu verovali da mogu da trijumfuju. Imali su priliku i u prvom setu, koji su izgubili na razliku, a zatim, posle odlično odigranog drugog, i u trećem kada su ispustili prednost na sredini seta. U četvrtom setu su od starta jurili rezultat i očigledno više nisu imal snage za preokret.

Na početku meča se vodila izjednačena borba, da bi posle prvog tehničkog tajm – auta, Češka posle 8:7 povela sa 11:8. Nakon tajm – auta Reljića, Srbija je izjednačila na 13:13, posle 13:10, da bi Češka sa tri uzastopna poena stigla do prednosti od 16:13. Srbija je odgovorila na isti način i izjednačila na 16:16. Ponovo je Češka napravila seriju od tri poena i povela sa 19:16, da bi Srbija ponovo izjednačila – 19:19. Posle 20:20, Češka je povela sa 22:20, pa je Reljić zatražio drugi trenerski tajm – aut u prvom setu. Stigla je Češka do dve set lopte, 24:22, ali je Srbije uspela da izjednači. Ipak, Češka je iskoristila treću set loptu za 26:24 i povela sa 1:0 u setovima.

Povezana vest:  EP DANSKA I POLJSKA 2013, Srbija u osmini finala EP

Kao u prvom setu, i u drugom se vodila izjednačena borba na početku, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Posle izjednačenja na 12:12, Srbija je napravila fanatstičnu seriju od 7:0, povela sa 19:12, pa 23:14, a set je završila sa 25:16 za poravnanje na 1:1 setovima.

U trećem setu, Srbija je posle 3:3 povela sa 6:3, da bi Česi izjednačili na 7:7, pa poveli sa 8:7. Uzvratila je Srbije novim vođstvom od 9:8, pa Češka prednošću 12:11. Vodila je Srbija sa 15:13, a Češka serijom 5:0 preokrenula na 18:15. Uspela je Srbija da dođe na minus od jednog poena, 19:20 i 21:22, ali tada je domaćin osvojio dva vezana poena i poveo sa 24:21, a zatim iskoristio drugu set loptu za konačnih 25:22 za prednost od 2:1 u setovima.

Povezana vest:  IN MEMORIAM, JASUTAKA MACUDAIRA (22. 01. 1930. – 31. 12. 2011.)

Češka je na početku četvrtog seta povela sa 4:1, pa 8:6 na prvom tehničkom tajm – autu, a zatim i sa 11:6. Srbija je uspela da smanji na 12:9, a Česi povećali razliku na pet poena, 14:9. Ublažila je Srbija prednost Češke i smanjila na 14:11, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:12 za Češku. Poveli su Česi sa 17:12, a zatim se igralo poen za poen do 18:14, kada je Češka osvojila dva vezana poena i povela sa 20:14. Serijom 4:0, Srbija je smanjila prednost Češke na 20:18, da bi se u nastavku igralo poen za poen, pa su Česi stigli do tri meč lopte – 24:21. Iskoristili su Česi prvu za konačnih 25:21 i trijumf od 3:1.

Povezana vest:  GRAN PRI, Srbija pobedila Japan i ostala u trci za finalni turnir

Juniori Srbije će sutra od 10,00 časova u meču za sedmo mesto igrati protiv Turske.

JUNIORI – XXIV EP 2014. – NITRA, SLOVAČKA I BRNO, ČEŠKA (29. AVGUST – 6. SEPTEMBAR) – REZULTATI I RASPORED: