juniori NITRA1Osmo mesto za juniore Srbije na Prvenstvu Evrope

Muška juniorska reprezentacija Srbije zauzela je osmo mesto na XXIV EP 2014. Turska je danas u Brnu, u meču za sedmo mesto, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 29:27, 22:25, 23:25 i 15:11 posle 115 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Vodova u Brnu posmatralo je 50 gledalaca, a sudili su Aleksandar Vinalijev iz Bugarske i Danica Viktorini Lisa iz Slovačke.
Srbija i Turska su u Brnu odigrali treći ovogodišnji meč i treći put su Turci bili uspešniji. Posle vođstva Turske od 2:0, Srbija je uspela, boljom igrom, da izjednači na 2:2, ali je u petom setu nedosatajlo koncentracije, što je Turska iskoristila i dobila meč sa 3:2.
U prvom setu Turska je bila dominantna i povela sa 1:0 posel 25:21. U drugom setu se na početku vodila izjednačena borba, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. U finišu, Srbija je imala set loptu, 24:23, ali je Turska izjednačila i posle nekoliko rezultatskih preokreta uspela da povede sa 2:0 dobivši drugi set sa 29:27. Tek u trećem setu izabranici Siniše Reljića su u potpunosti kontrolisali igru i rezultat i smnajili prednost Turaka na 2:1 u setovima, pošto su taj period igre dobili sa 25:22. Nastavila je Srbija sa dobrom igrom i u četvrtom setu i sigurnijom i mirnijom igrom u završnici rešila taj deo igre u svoju korist sa 25:23 i izjednačila na 2:2 u setovima. Počela je Srbija dobro i peti, odlučujući set i povela sa 2:0, ali je Turska zatim preokrenula rezultat i povela sa 5:3. Posle vođstva Turske od 6:4, Srbija je serijom 3:0 povela sa 7:6, a na promenu strana se otišlo sa prednošću Turske od 8:7. Prvi vođstvu Turske od 9:7, Siniša Reljić je zatražio tajm – aut, da bi Turci zatim poveli sa 10:7, pa 11:8, a Srbija sa dva vezana poena smanjila na 11:10. Uzvratila je Turska na isti način i povela sa 13:11, pa je Reljić mora da traži i drugi tajm – aut u petom setu. Posle predaha, Turska je stigla do četiri meč lopte – 14:10, a zatim iskoristila drugu za konačnih 15:11 i pobedu od 3:2.
Juniori Srbije se iz Brna vraćaju sutra pre podne.

Povezana vest:  Seniorke u utorak otvaraju Ligu nacija protiv Turske – direktni prenosi na TV Sport Klub

JUNIORI – XXIV EP 2014. – NITRA, SLOVAČKA I BRNO, ČEŠKA (29. AVGUST – 6. SEPTEMBAR) – REZULTATI: