kupsrbije1SENIORKE – 49. KUP SRBIJE 2014./2015. – ČETVRTFINALE
„Crveno – bele“ trijumfovale u Staroj Pazovi, Vizura maksimalno u Pančevu, Subotičanke slavile u Užicu

Odbojkašice Crvene zvezde, aktuelne pobednice Kupa Srbije, zabeležile su pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala 49. Kupa Srbije. „Crveno – bele“ su večeras, u Hali sportova u Staroj Pazovi, pobedile domaće Jedinstvo sa 3:1, po setovima 25:23, 22:25, 23:25 i 13:25, posle 102 minuta igre.
NIS Spartak iz Subotice trijumfovao je u prvoj utakmici četvrtfinala 49. Kupa Srbije u konkurneciji odbojkašica. Subotičanke su večeras, u dvaorni Veliki Park u Užicu, pobedile domaće Jedinstvo sa 3:0, po setovima 25:19, 26:24 i 25:23, posle 70 minuta igre.
Odbojkašice Vizure zabeležile su maksimalnu pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala 49. Kupa Srbije. Vizura je večeras, u Hali sportova u Pančevu, savladala domaći Dinamo sa 3:0, po setovima 25:19, 25:18 i 25:16, posle 65 minuta igre.
Prva utakmica četvrtfinala Kupa Srbije odigraće se večeras još i u Lajkovcu. Crvena zvezda i Vizura će svoje revanš utakmice odigrati u četvrtak, 25. decembra, dok će TENT i NIS Spartak kao domaćini igrati u petak, 26. decembra.

Povezana vest:  Atanasijević ozdravio, negativan na Covid 19

SENIORKE – 49. KUP SRBIJE 2014./2015. – ČETVRTFINALE – REZULTATI I RASPORED:

PRVE UTAKMICE – UTORAK, 23. DECEMBAR:

PANČEVO (HALA SPORTOVA):

DINAMO (PANČEVO) – VIZURA 0:3 (19:25, 18:25, 16:25)

UŽICE (DVORANA „VELIKI PARK“):

JEDINSTVO (UŽICE) – NIS SPARTAK (SUBOTICA) 0:3 (19:25, 24:26, 23:25)

STARA PAZOVA (HALA SPORTOVA):

JEDINSTVO (STARA PAZOVA) – CRVENA ZVEZDA 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 13:25)

Povezana vest:  SENIORKE – FINALNI TURNIR 45. KUPA SRBIJE, U polufinalu Vizura – Radnički i TENT – Crvena zvezda

LAJKOVAC (HALA SPORTOVA):

ŽELEZNIČAR (LAJKOVAC) – TENT (OBRENOVAC) 19,00

SUDIJE: ALEKSANDRA BALANDŽIĆ I NENAD DAVIDOVIĆ. DELEGAT: DEJAN JOVANOVIĆ.

DRUGE UTAKMICE:

ČETVRTAK, 25. DECEMBAR:

BEOGRAD (DVORANA „ŠUMICE“):

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO (STARA PAZOVA) 18,00

SUDIJE: GORAN GRADINSKI I VLADIMIR SIMONOVIĆ. DELEGAT: JELENA RELJIN.

BEOGRAD (DVORANA SC „VIZURA“):

VIZURA – DINAMO (PANČEVO) 19,00

SUDIJE: STANISLAVA SIMIĆ I JOVAN JOVANOVIĆ. DELEGAT: ANA AVRAMOVIĆ.

PETAK, 26. DECEMBAR:

UB (DVORANA „UB“):

Povezana vest:  SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2013, Radnički iz Kragujevca u šesnaestini finala

TENT (OBRENOVAC) – ŽELEZNIČAR (LAJKOVAC) 19,00

SUDIJE: DARKO SAVIĆ I FILIP VRNDIĆ. DELEGAT: ZORICA BJELIĆ.

SUBOTICA (DVORANA „DUDOVA ŠUMA“):

NIS SPARTAK (SUBOTICA) – JEDINSTVO (UŽICE) 19,00

SUDIJE: JOVANA VUKOVIĆ I IVANA MARKOVIĆ. DELEGAT: DRAGAN VITASOVIĆ.

U četvrtfinalu Kupa Srbije igraju se dve utakmice.

Propozicijama takmičenja u Kupu Srbije, u slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, plasman u polufinale će izboriti ekipa koja ima bolji set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, plasman na Finalni turnir će izboriti ekipa koja ima bolji poen količnik (pojedinačno za svaku utakmicu). U slučaju da je i poen količnik identičan o plasmanu u polufinale će odlučiti „zlatni set“.