juniori UKR-SRB 018KADETI – XI EP 2015. – KVALIFIKACIJE

Kadeti savladali Ukrajinu – u nedelju od 17,30 protiv Češke za plasman na EP

Kadeti Srbije su ostvarili drugu pobedu u C grupi kvalifikacija za EP 2015. Srbija je večeras u Subotici savladala Ukrajinu sa 3:1, po setovima 21:25, 25:16, 25:19 i 25:16, posle 104 minuta igre.

Utakmicu u dvorani „Dudova šuma“ posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Rosela Pjana iz Italije i Tijen Kuc iz Belgije.

Kadeti Srbije su ostali u trci za plasman na Prvenstvo Evrope iako su meč protiv Ukrajine počeli u grču. Videlo se to tokom prvog seta, ali je takođe bio evidentan i kvalitet koji su pokazali tokom naredna tri i zasluženo stigli do nove pobede.

Ukrajina je odlično počela meč i povela sa 5:0. Ispostavilo se da je to bila nedostižna razlika za kadete Srbije, koji su sve vreme pokušavali da dositngu prednost Ukrajinaca, ali bezuspešno. Ukrajina je koncentrisanom igrom održavala razliku, a Srbija je jedino u finišu uspela da se primakne na minus tri poena – 19:22. Ipak, Ukrajinci su do kraja Srbiji prepustili samo još dva poena za konačnih 25:21.

Povezana vest:  Seniorke Srbije doputovale u Maribor

U drugom setu se od početka vodila izjednačena borba, da bi Srbija na prvom tehničkom tajm – autu vodila sa 8:6. Povela je Srbija potom sa 12:8, pa 14:9 i 16:11 na drugom tehničkom tajm – autu. U finišu Srbija je vodila sa 19:12, pa 23:13, a do izjednačenja u setovima je došla posle 25:16 u drugom setu.

Treći set je počeo igrom poen za poen, da bi Ukrajina posle 4:4 povela sa 8:5. Srbija je izjednačila na 9:9, a zatim stigla i do prvog vođstva u trećem setu – 10:9. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:13 za Srbiju. Srbija je u nastavku stekla četiri poena viška (17:13) i tu razliku održavala do finiša, kada je posle 21:18, serijom 4:1 stigla do konačnih 25:19 i povela sa 2:1 u setovima.

Povezana vest:  PRVENSTVO SRBIJE 2012. – FINALNI TURNIR, Finalni turnir juniora narednog vikenda u Kraljevu

Srbija je u četvrtom setu povela sa 4:2, ali su Ukrajinci preokrenuli rezultat i poveli sa 6:5. Dobrom igrom, pre svega u odbrani, Srbija je ponovo stigla do vođstva i to 10:7, pa zatim 16:11. Posle drugog tehničkog tajm – auta, Ukrajina je uspela da smanji prednost Srbije na 17:15, pa je Milan Đuričić zatražio 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Srbija je fantastičnom serijom 7:0 stigla do nedostižnih 24:15. Na kraju je bilo 25:16 za drugu pobedu Srbije od 3:1 u Subotici.

Kadeti Srbije će sutra od 17,30 časova igrati protiv Češke u meču koji će odlučiti o prvom mestu u grupi.

KADETI – XI EP 2015. – KVALIFIKACIJE (8. – 11. JANUAR):

C GRUPA – SUBOTICA, SRBIJA (8. – 11. JANUAR):

1. KOLO:

ČETVRTAK, 8. JANUAR:

Povezana vest:  KADETI – X EP 2013., Francuzi posle tri seta do drugog trijumfa

ČEŠKA – UKRAJINA 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

PETAK, 9. JANUAR:

SRBIJA – ŠVEDSKA 3:1 (23:25, 25:18, 25:19, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 10. JANUAR:

SRBIJA – UKRAJINA 3:1 (21:25, 25:16, 25:19, 25:16)

ČEŠKA – ŠVEDSKA 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)

ŠVEDSKA – UKRAJINA 15,00

SUPERVIZOR CEV: ŠANDOR HOBOT (MAĐARSKA). SUDIJSKI DELEGAT CEV: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA). SUDIJE: JAKUB GAL (ČEŠKA), ŠANTAL KEZE (FRANCUSKA), TIJEN KUC (BELGIJA), TEODORA KIRIOPULU (GRČKA), ROSELA PJANA (ITALIJA), ALEKSANDAR RJABCOV (RUSIJA).

Propozicijama CEV, konačan plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova. Ukoliko je broj pobeda i broj bodova isti, plasman se određuje na osnovu set količnika, a zatim na osnovu poen količnika.