lopta

SENIORKE – KUP CEV 2015. – FINALE

Dinamo iz Krasnodara pobednik Kupa CEV u konkurenciji odbojkašica

Dinamo iz Krasnodara je pobednik Kupa CEV 2015. u konkurenciji odbojkašica, pošto je pobedio Atom Trefl Sopot u „zlatnom setu“ sa 15:10, posle 16 minuta igre. U regularnom toku meča, odigranom u u Ergo Areni u Gdanjsku, Atom Trefl Sopot je pobedio Dinamo sa 3:1, po setovima 26:24, 18:25, 26:24 i 25:22, posle 123 minuta igre.
Renato Arena iz Italije, potpredsednik CEV, predao je Ljubov Šaškovoj, kapitenu Dinama, pehar namenjen pobedniku Kupa CEV, a Tatjani Košeljevoj, primaču Dinama, trofej za najbolju igračicu (MVP) finala.
U prvoj utakmici, odigranoj u Krasnodaru, u Rusiji, Dinamo je pobedio Atom Trefl Sopot sa 3:0 (25:18, 25:20, 25:22).
Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se „zlatni set“ do 15 poena.

Povezana vest:  Podrška organizaciji Svetskog školskog prvenstva u odbojci

SENIORKE – KUP CEV 2015. – FINALE (7. I 11. APRIL):
PRVA UTAKMICA – UTORAK, 7. APRIL:
KRASNODAR:
Dinamo Krasnodar (RUS) – PGE Atom Trefl Sopot (POL) 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)
Sudije: Boris Kolarević (SRB) i Nikolae Romeo Marin (ROU). Supervizor CEV: Hanu Kananen (FIN).

DRUGA UTAKMICA – SUBOTA, 11. APRIL:
GDANJSK:
PGE Atom Trefl Sopot (POL) – Dinamo Krasnodar (RUS) 3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22) – „ZLATNI SET“: 10:15
Sudije: Sanja Miklošić (SLO) i Filip Šurman (LIE). Supervizor CEV: Šandor Hobot (HUN)

Povezana vest:  SENIORI – 47. KUP SRBIJE – FINALNI TURNIR, Nagrađeni treneri najuspešnijih klubova u mlađim kategorijama