JUNIORKE SRBIJE majJUNIORKE – KVALIFIKACIJE ZA XVIII SP 2015.

Francuskinje posle pet setova bolje od juniorki Srbije

Ženska juniorska reprezentacija Srbije poražena je u prvoj utakmici G grupe evropskih kvalifikacija za XVIII SP 2015. Francuska je večeras u Rumi, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:17, 23:25, 21:25, 25:19 i 15:8, posle 124 minuta igre.

Utakmicu u dvorani SPC „Ruma“ posmatralo je 300 gledalaca, a sudile su Đani Bartolini iz Italije i Aleksandar Vinalijev iz Bugarske.

Francuska je zasluženo slavila u Rumi, u meču u kome su izabranice Marijane Boričić igrale sa mnogo oscilacija.

Francuskinje su bolje počele utakmicu i povele sa 5:2 i 7:3, da bi Srbija zatim smanjila na 7:6. Nakon 8:6 na prvo tehničkom tajm – autu, Francuska je povela sa 11:7, pa je Marijana Boričić zatražila 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Srbija je ponovo stigla da jedan poen zaostatka – 12:11, ali su Francuskinje na drugom tehničkom odmoru vodile sa 16:12. Povećala je zatim Francuska prednost na 18:12, a Srbija smanjila na 18:14, da bi posle vođstva Francuskinja od 20:14, Marijana Boričić zatražila i drugi trenerski tajm – aut u prvom setu. Ni predah nije doneo rezultat, jer je Francuska povećala razliku na 22:14, a prvi set dobila sa 25:17.

Povela je Srbija na početku drugog seta sa 5:2 i tu prednost od dva – tri poena strpljivo čuvala tokom prvog dela meča. Na drugom tehničkom odmoru, Srbija je prvi put imala četiri poena viška – 16:12. Posle vođstva Srbije od 17:13, Francuskinje su sa dva uzastopna poena smanjile na 17:15 i primorale klupu Srbija da zatraži tajm – aut. Uspela je Srbija ponovo da povede sa četiri poena razlike – 20:16, ali su Francuskinje smanjile na 20:18, pa zatim i na 22:21, pa je Boričićka tražila i drugi tajm – aut u drugom setu. Sara Lozo je povećala na 23:21, a Milenkovićeva je donela Srbiji dve set lopte – 24:22. Drugu set loptu realizovala je Lozo za konačnih 25:23, za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Povezana vest:  SENIORI – XXII SVETSKA LIGA 2011. – FINALNI TURNIR, Treće mesto za Poljsku

Srbija je na početku trećeg seta vodila sa 6:3, a onda su Francuskinje serijom 4:0 preokrenule rezultat i povele sa 7:6. Usledio je period bolje igre Francuske, koja je povela sa 11:8, da bi zatim Srbija prvo izjednačila na 12:12, a potom povela sa 14:12 posle impresivne serije 6:1. Izjednačila je Francuska na 14:14, a na drugom tehničkom tajm – autu je bilo 16:15 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 17:15, a Francuska poravnala na 17:17, da bi Srbija sa dva vezana poena stigla do 19:17, pa je Gael le Drulek tražio tajm – aut. Sara Vučićević je donela Srbiji prednost od 20:17, a zatim su Maja Aleksić i Jelena Vignjević blokom povećale na 23:19. Aleksićeva je, posle tajm – auta Francuske, povećala na 24:19, da bi Lozo iskoristila treću set loptu za konačnih 25:21 za vođstvo Srbije od 2:1.

Katastrofalno je Srbija počela četvrti set. Francuska je povela sa 8:0, a Srbija ublažila razliku i smanjila na 9:4. Vodila je Francuska sa 12:4, pa 16:8 na drugom tehničkom tajm – autu, a Srbija je zatim smanjila na 16:11 na servis Aleksandre Ćirović. Francuska je u finišu imala sedam poena prednosti – 19:12, a Srbija je uspela da smanji na 20:16, pa na 22:19. Sa dva vezana poena Francuskinje su stigle do 24:19, zatim realizovale prvu set loptu za 25:19 i izjednačile na 2:2 u setovima.

Povezana vest:  SP ITALIJA 2010, Odbojkaši ponosni: Pravda je trijumfovala

Francuskinje su i peti set počele odlično, kao i četvrti, i povele sa 5:1, odnosno 8:4 koliko je bilo na promeni strana. Kod vođstva Francuske od 9:4, Marijana Boričić je zatražila drugi trenerski tajm – aut u petom setu. Ni predah nije pomogao, jer je Francuska povela sa 10:4. Srbija je zatim uspela da smanji na 11:7, da bi Stojiljkovićeva asom Francuskoj donela nedostižnih šest poena viška – 13:7. Blok Fidon bio je 14. Francuske u petom setu, a konačan rezultat je 15:8 i 3:2 za Francusku.

Juniorke Srbije će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Češke od 18,30 časova.