SRB-NEM radovanje po zavrsetku mecaEI 2015
Odbojkašice sjajane protiv Nemica

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Evropskim igrama u Bakuu. Srbija je večeras, u trećem meču 2. kola B grupe savladala Nemačku sa 3:1, po setovima 26:24, 18:25, 25:15 i 25:22, posle 121 minuta igre.
Utakmicu u Kristalnoj dvorani posmatralo je 2300 gledalaca, a sudile su Agnješka Mihlik iz Poljske i Susana Marija Hativa Rodiriges iz Španije.
Još jednu odličnu partiju u Bakuu pružile su izabranice Zorana Terzića. Pobedile su Nemačku u meču u kome su povele posle bolje igre, zatim neočekivano stale, da bi u trećem setu bile potpuno dominante, a u četvrtom napravile fantastičan preokret i zasluženo slavile.
Nemačka je povela na početku meča sa 4:1, a Srbija izjednačila na 7:7. Vodile su Nemice sa 10:8, pa 13:11, a Srbija ponovo izjednačila – 13:13. Posle vođstva Nemačke od 15:13, Srbija je, na servis Jovane Stevanović osvojila 5 vezanih poena i povela sa 18:15, a onda su Nemice uzvratile na isti način i povele sa 20:18 i 21:19. Srbija je tada sa tri uzastopna poena ponovo prekorenula rezultat i povela sa 22:21, a zatim stigla do dve set lopte – 24:22. Nije Srbija iskoristila prve dve, ali jeste treću set loptu za 26:24 i vođstvo od 1:0 u setovima.
U drugom setu, Nemice su povele sa 3:1, pa 7:3, da bi Srbija posle 7:4 tražila „video proveru poena“. Iako je bilo očigledno da je u pitanju bio blok Nemica, sudije su donele odluku da poen pripada Nemačkoj, koja je tako povela sa 8:4, pa zatim 10:4 i 14:7, kada je Terzić zatražio 30 sekundi odmora. Drugi poen dodeljen je Nemačkoj posle „video provere poena“, na kojoj se ne vidi da je blok Srbije dirao loptu, pa je Nemačka povela sa 16:8. Sve to je poremetilo i nače slabiju igru Srbije u drugom setu. U finišu, Nemačka je povela sa 20:12, a Srbija smanjila na 20:14. Održavale su Nemice razliku, pa je na kraju bilo 25:18 za Nemačku, za izjednačenje na 1:1 u setovima.
Srbija je na najbolji mogući način odgovorila na dešavanja u drugom setu – odličnom igrom. Povela je Srbija sa 4:0, a Nemačka smanjila na 4:2. Posle 7:5 za Srbiju, na servis Marte Drpe, Srbija stiže do impresivnih 13:5, pa zatim 15:6 i 16:7. U nastavku, Srbija je povela sa 18:8, a Nemice smanjile na 18:11, da bi Srbija u finišu povela sa 23:14, a set dobila sa 25:15 iskoristivši prvu set loptu za vođstvo od 2:1 u setovima.
Nemačka je bolje počela četvrti set i povela sa 3:0, pa 5:1. Uzvratila je Srbija i izjednačila na 5:5, da bi zatim Nemice povele sa 7:5. Ponovo je Srbija izjednačila (7:7), a Nemačka serijom 3:0 stigla do 10:7. Smanjila je Srbija na 10:9 i 11:10, a onda su Nemice serijom 4:0 povele sa 16:10. Posle tehničkog tajm – auta, Srbija je smanjila na 16:13, pa 18:16, da bi posle vođstva Nemačke od 20:17 izjednačila na 20:20. Nakon prednosti Nemačke od 21:20, Srbija je osvojila tri uzatopna poena i povela sa 23:21, da bi kod rezultata 24:22, Jelena Nikolić asom donela Srbiji trijumf u četvrtom setu sa 25:22, odnosno pobedu od 3:1.
Seniorke Srbije će u 3. kolu B grupe igrati protiv Bugarske, u sredu, 17. juna od 11,30 časova po našem vremenu.

Povezana vest:  SP POLJSKA 2014, Kolaković: Nismo imali energije, ne znam iz kog razloga

SENIORKE – I EVROPSKE IGRE 2015. – BAKU (KRISTALNA DVORANA), AZERBEJDŽAN (12. – 28. JUN) – REZULTATI I RASPORED:
B GRUPA:
1. KOLO – SUBOTA, 13. JUN:
SRBIJA – HRVATSKA 3:0 (25:15, 25:17, 25:17)
NEMAČKA – BUGARSKA 3:2 (25:22, 24:26, 10:25, 28:26, 15:10)
HOLANDIJA – RUSIJA 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:21)
2. KOLO – PONEDELJAK, 15. JUN:
SRBIJA – NEMAČKA 3:1 (26:24, 18:25, 25:15, 25:22)
BUGARSKA – RUSIJA 3:0 (25:16, 25:22, 25:22)
HOLANDIJA – HRVATSKA 3:1 (25:23, 25:17, 17:25, 25:21)
6. CRO 2 0 2 1:6 0

Povezana vest:  SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2014., Trijumf Crvene zvezde posle četiri seta