baku 2015 logoEI 2015 BAKU
Seniori Srbije u četvrtfinalu Evropskih igara

Muška seniorska reprezentacija Srbije izborila je plasman u četvrtfinale premijernih Evropskih igara u Bakuu. Srbija je danas, u drugoj utakmici 4. kola savladala Finsku sa 3:0, po setovima 25:16, 28:26 i 25:20, posle 87 minuta igre.
Utakmicu u Kristalnoj dvorani posmatralo je 2400 gledalaca, a sudili su Ivajlo Ivanov iz Bugarske i Sonja Simonovska iz Crne Gore.
Seniori Srbije su izborili plasman u četvrtfinale Evropskih igara u Bakuu, pošto su savladali Finsku, u utakmici u kojoj su izabranici Siniše Reljića odlično otvorili meč, a zatim umalo dozvolili Fincima da izjednače. U trećem setu je viđena slična situacija, ali je Srbija na vreme reagovala i nije dozvolila greške iz drugog seta.
Rivali su bili izjednačeni na početku meča, a na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:6 za Srbiju. Povećala je Srbija prednost na 10:7 i tu razliku održavala do drugog tehničkog odmora – 16:13. Nakon tajm – auta, Srbija sa dva vezana poena stigla do vođstva od 18:13, pa zatim i 20:14, a posle tajm – auta Finske sa 21:14. Srbija je do kraja seta Fincima prepustila još samo dva poena za konačnih 25:16 i vođstvo do 1:0 u setovima.
Drugi set je, kao i prvi, počeo izjednačenom borbom. U nastavku, Srbija je pojačala tempo i na prvom tehničkom tajm – autu imala tri poena prednosti – 8:5. Ukupnom serijom 5:0 (od 6:5), Srbija je stigla do prednosti od šest poena – 11:5. Povećavala je Srbija razliku i zatim vodila sa 15:7 i 19:13, ali su Finci u završnici smanjili na 20:18. Sa dva vezana poena, Srbija stiže do 22:18, ali su Finci serijom 3:0 smanjili na 22:21 i završnicu učinili neizvesnom. Luburić je prekinuo seriju Finaca, a Srbija povela sa 23:21. Ponovo su Finci osvojili dva uzatopna poena i izjednačili na 23:23. Servis greška Finske donela je Srbiji prvu set loptu 24:23, koju nije iskoristila. Nije Srbija realizovala ni drugu set loptu, a treću je sjajnim smečom doneo Čupković – 26:25. Ponovo su Finci izjednačili, a zatim je Petković blokom poentirao za 27:26 i četvrtu set loptu Srbije, koja je iskorišćena posle greške Finaca za konačnih 28:26 i vođstvo od 2:0 u setovima.
U trećem setu Srbija je povela sa 6:4, pa 8:5, ali su Finci izjednačili na 8:8, a Srbija, posle 9:9, ponovo stigla do prednosti od 13:9. Vodila je Srbija zatim i sa 16:10, ali su Finci smanjili na 16:14, a Srbija sa dva vezana poena stigla do četiri poena viška – 18:14. Uspešno je Srbija održavala prednost i u finišu stigla do četiri set – meč lopte – 24:20. Krsmanović je iskorsitio prvu i blokom završio set sa 25:20, a meč sa 3:0 za Srbiju.
Seniori Srbije će u poslednjem, 5. kolu B grupe igrati protiv Francuske u ponedeljak, 22. juna od 11,30 časova po našem vremenu.

Povezana vest:  CEV: Celokupna odbojkaška porodica je uz vas

SENIORI – I EVROPSKE IGRE 2015. – BAKU (KRISTALNA DVORANA), AZERBEJDŽAN (12. – 28. JUN) – REZULTATI I RASPORED:
A GRUPA:
1. KOLO – NEDELJA, 14. JUN:
SRBIJA – TURSKA 1:3 (15:25, 25:21, 20:25, 18:25)
FINSKA – AZERBEJDŽAN 3:2 (22:25, 21:25, 25:18, 25:18, 15:13)
POLJSKA – FRANCUSKA 3:2 (25:27, 25:20, 25:20, 10:25, 15:10)
2. KOLO – UTORAK, 16. JUN:
SRBIJA – AZERBEJDŽAN 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)
FRANCUSKA – FINSKA 3:0 (26:24, 25:23, 25:23)
POLJSKA – TURSKA 3:2 (25:20, 25:19, 28:30, 22:25, 15:13)
3. KOLO – ČETVRTAK, 18. JUN:
SRBIJA – POLJSKA 2:3 (25:13, 25:21, 15:25, 23:25, 9:15)
TURSKA – FINSKA 3:0 (25:14, 25:16, 25:13)
FRANCUSKA – AZERBEJDŽAN 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)
4. KOLO – SUBOTA, 20. JUN:
SRBIJA – FINSKA 3:0 (25:16, 28:26, 25:20)
FRANCUSKA – TURSKA 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)
POLJSKA – AZERBEJDŽAN 20,00 (17,00)
TABELA (PO PROPOZICIJAMA CEV, PLASMAN EKIPA SE UTVRĐUJE PRVO NA OSNOVU BROJA POBEDA, A ZATIM BROJA BODOVA):

TURSKA – AZERBEJDŽAN 20,00 (17,00)

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe. Poznato je da će se u četvrtfinalu sastati pobednici grupa sa četvrtoplasiranim selekcijama iz druge grupe, dok će se ostali parovi četvrtfinala dobiti žrebom. Naime, drugoplasirana ekipa iz A grupe će u četvrtfinalu igrati protiv trećeplasirane reprezentacije iz A ili B grupe, što će biti određeno žrebom.