SE - SRB U BANGKOKU

XXIII GRAN PRI 2015.

Srbiji bod protiv Tajlanda

Ženska seniorska reprezentacija pretrpela je minimalan poraz u prvoj utakmici I vikenda A grupe I divizije XXIII Gran Prija 2015. Tajland je danas, u prvom meču u A grupi, pobedio Srbiju sa 3:2, po setovima 25:17, 15:25, 23:25, 25:22 i 15:11, posle 123 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Huamark posmatralo je 5000 gledalaca, a sudili su Đijang Liju iz Kine i Nikolas Hekford iz Engleske.
Osvojila je Srbija bod protiv Tajlanda i ne samo da nije razočarala, već je dobrom igrom bila i na domak trijumfa. Posle početne nervoze, izabranice Branka Kovačevića su u drugom, a naročito u trećem setu, igrale pre svega pametno, a zatim i veoma požrtvovano uz odličan servis i blok i povele sa 2:1 u setovima. Šansa za trijumf je prokockana u finišu četvrtog seta, kada je ispušteno vođstvo do dva poena, da bi se slična situacija desila i u petom setu, kada je posle promene strana Srbija vodila sa 8:7. Ipak, važan bod je osvojila Srbija, uz dobru igru podmlađenog sastava.
Meč je počela postava Mirković, Drpa, Savić, Popović, Molnar, Malešević i libero Ćebić.
Kao da su još uvek bile pospane seniorke Srbije na početku meča, a Tajlanđanke su počele silovito i povele sa 5:0, pa 7:1. Smanjila je Srbija na 7:3, da bi posle 8:3, Tajland poveo sa 11:5, pa 16:6. U finišu je bilo 18:9, pa 19:11 za Tajland, koji je prvi set dobio sa 25:17 i poveo sa 1:0.
U drugom setu, Srbija je posle izjednačenog početka povela sa 4:2 i tu prednost održavala do prvog tehničkog tajm – auta – 8:6. Smanjio je Tajland na 8:7 a onda je proradio servis i blok odbojkašica Srbije koje su serijom 5:0 povele sa 13:7. Smanjio je Tajland na 13:10, a Srbija povećala na 16:10. Vodila je Srbija sa 18:11, pa 21:13, a set je dobila sa 25:15 i izjednačila na 1:1 u setovima.
Početak trećeg seta doneo je izjednačenu igru, da bi domaćin posle 4:4 poveo sa 7:4. Usledila je ravnopravna igra u kojoj su ekipe naizmenično osvajale poene do vođstva Tajlanda od 19:14. Smanjila je tada Srbija na 19:16, pa zatim na 21:19. Posle prednosti Tajlanda od 22:19, Srbija je smanjila na 22:21, a posle 23:21 za Tajland, na servis Maje Savić, seniorke Srbije su fantastičnom igrom osvojile 4 uzastopna poena i četvrti set rešile u svoju korist sa 25:23 i povele sa 2:1 u setovima.
Povela je Srbija u četvrtom setu sa 5:3 i 6:4, a Tajlanđanke preokrenule na 8:6. Vodio je Tajland i sa 9:6, a Srbija smanjila na 9:8. Izjednačenje je usledilo na 10:10, a zatim je Srbija povela sa 12:11, pa 15:13 i 16:14. Izjednačio je Tajland na 16:16, a Srbija odmah povela sa 18:16, da bi Tajland serijom 3:0 ponovo došau prednost – 19:18. Usledila je izjednačena borba do finiša, kada su Tajčanđanke povele sa 23:20, pa 24:21, a zatim iskoristile drugu set loptu za konačnih 25:22 i izjednačile na 2:2 u setovima.
Peti set je na početku doneo ravnopravnu borbu, da bi zatim Srbija povela sa 4:2 i 5:3. Izjednačio je Tajland na 6:6, a Srbija na promenu strana otišla sa vođstvom od 8:7. Sa dva vezana poena Tajlanđanke stižu do vođstva od 9:8, pa zatim 12:10. Smanjila je Srbija na 12:11, ali su Tajlanđanke serijom 3:0 okončale set sa 15:11, a meč sa 3:2 u setovima.
Srbija će sutra (subota, 4. jul) u 2. kolu igrati protiv Brazila od 9,00 časova po našem vremenu (TV Arena Sport 2), a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 5. jula od 9,00 časova po našem vremenu (TV Arena Sport 2).