dzoni zastava

Odbojkaši Srbije u finalu Svetske lige

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman u finale završnog turnira Svetske lige u Rio de Žaneiru savladavši danas u polufinalu selekciju SAD sa 3:2, po setovima – 25:23, 25:21, 25:27, 20:25, 15:12).
Izabranici selektora Nikole Grbića odigrali su još jedan maratonski meč. Posle podviga protiv Poljske, aktuelnog prvaka sveta, uspeli su da eliminišu i pobednika I grupe.
Najefikasniji u srpskom timu bio je Aleksandar Atanasijević sa 22 poena, po 18 su imali braća Nikola i Uroš Kovačević.
Kod reprezentacije SAD istakli su se Metju Anderson sa 21 poenom, dok je poen manje osvojio Tejlor Sander.
Srbija će u borbi za trofej igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju Poljska i Francuska.
Finale je na programu sutra od 16.30 po srednjeevropskom vremenu.

Povezana vest:  SENIORKE – EVROPSKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012., Turnir u Ankari umesto u Istanbulu