kadetkinje SRB 005

XIV SP 2015.

Srbija u osmini finala najverovatnije kao treća u B grupi – mogući rivali Koreja ili Peru

Ženska kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala XIV SP 2015. u Limi, u Peruu najverovatnije kao trećeplasirana reprezentacija u B grupi, pa će joj rival za plasman u četvrtfinale biti Koreja ili Peru. Nemača je večeras, u poslednjem, 5. kolu B grupe, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 26:24 25:21 i 25:21, posle 77 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Eduardo Dibos posmatralo je 150 gledalaca, a sudili su Juka Kitamura iz Japana i Fabris Kolados iz Francuske.
U meču koji je odlučivao o prvom mestu u grupi, Srbija je nastupila oslabljena neigranjem Tijane Milojević, libera, zbog lakše povrede kolena, a zamenila je Ana Martinović. Odluka o pobedniku, ispostavilo se, viđena je u prvom setu. Nemice su imale 7 vezanih set lopti (24:17), ali je Srbija uspela da izjednači, da bi tada Nemice sa dva poena ipak okončale set u svoju korist. Tokom drugog i trećeg seta, Srbija je konstantno jurila prednost Nemica, koje su posebno u završnicama bile mirnije i koncentrisanije.
Na početku susreta Nemačka je vodila, a Srbija uspela da preokrene rezultat i stigne do dva poena prednosti. Vodila je Srbija sa 9:7 i 11:9, da bi tada Nemice neverovatnom serijom od čak 10:0 povele sa 19:11. U finišu, Srbija je posle 23:14 smanjila na 23:17, da bi zatim Nemačka stigla do 7 vezanih set lopti. Sjajnom serijom od 7:0 Srbija je izjednačila na 24:24, da bi Nemice ipak realizovale svoju osmu set loptu za konačnih 26:24.
Nemačka je bolje počela drugi set i povela sa 8:4, pa 10:7, da bi Srbija serijom 4:0 preokrenula rezultat i povela sa 11:10. Vodila je zatim Srbija sa 14:12, da bi Nemice sa četiri uzatopna poena na drugi tehnički tajm – aut otišle sa vođstvom od 16:14. Održavale su Nemice razliku, a zatim u nastavku povele sa 19:16, pa je Jovo Caković zatražio tajm – aut. Povela je zatim Nemačka sa 20:16, pa je usledio drugi tajm – aut Cakovića. I posle drugog tajm – auta Srbije, Nemačka je nastavila seriju poena, ukupno 4:0, za prednost od 21:16. Smanjila je Srbija na 21:18, a Nemice povećale na 23:18. Ponovo je Srbija osvojila dva vezana poena i smanjila na 23:20, a Nemačka zatim stigla do četiri set lopte – 24:20. Iskoristile su Nemice drugu set loptu za konačnih 25:21 i povele sa 2:0 u setovima.
Treći set je počeo identično kao i drugi – vođstvom Nemačke od 8:4, pa 10:17. Srbija je prvi put povela sa 13:12, a na drugom tehničkom tajm – autu je bilo 16:15 za Nemačku. U nastavku, Nemačka je povela sa 18:15, pa je Caković bio primoran da zatraži tajm – aut. Prekinula je Srbija seriju Nemačke i smanjila na 18:16, da bi potom Nemice serijom 4:0 povele sa 22:16. U finišu, bilo je 23:17 za Nemačku, a Srbija je tada serijom 3:0 smanjila na 23:20. Nemačka je potom stigla do četiri vezane meč lopte – 24:20, a zatim iskoristila drugu za konačnih 25:21, za pobedu od 3:0.
Kadetkinje Srbije će u osmini finala, u četvrtak, 13. avgusta, igrati protiv drugoplasirane selekcije iz A grupe, Koreje ili Perua od 15,30 časova po lokalnom, odnosno 22,30 časova po našem vremenu.

Povezana vest:  Pavličević:Ne gajimo iluzije da možemo da pobedimo Dinamo

KADETKINJE – XIV SP 2015. – LIMA, PERU (7. – 16. AVGUST) – REZULTATI I RASPORED:
B GRUPA (DVORANA EDUARDO DIBOS):
1. KOLO – PETAK, 7. AVGUST:
SRBIJA – POLJSKA 3:0 (25:20, 25:13, 25:23)
NEMAČKA – TAJLAND 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)
KINA SLOBODNA.
2. KOLO – SUBOTA, 8. AVGUST:
SRBIJA – KINA 1:3 (21:25, 17:25, 26:24, 23:25)
POLJSKA – TAJLAND 3:2 (25:21, 26:28, 25:10, 22:25, 15:13)
NEMAČKA SLOBODNA.
3. KOLO – NEDELJA, 9. AVGUST:
SRBIJA SLOBODNA.
KINA – TAJLAND 3:1 (28:26, 25:13, 23:25, 25:16)
NEMAČKA – POLJSKA 3:1 (25:11, 25:12, 20:25, 25:16)
4. KOLO – PONEDELJAK, 10. AVGUST:
SRBIJA – TAJLAND 3:0 (25:14, 25:16, 25:21)
NEMAČKA – KINA 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:22)
POLJSKA SLOBODNA.
5. KOLO – UTORAK, 11. AVGUST:
SRBIJA – NEMAČKA 0:3 (24:26, 21:25, 21:25)

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Pobede Jedinstva i Spartaka

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.
Po četiri ekipe iz svake grupe izboriće plasman u osminu finala.

Povezana vest:  XXIII GRAN PRI 2015., U sredu počinje Finalni turnir u Omahi