terzic kzn

Terzić: Uprkos porazu, prikazana dobra igra

Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić ocenio je danas da je uprkos poraza protiv Kine na startu Svetskog kupa zadovoljan prikazanom igrom.
-Imali smo veliku šansu da pobedimo Kinu. Drugi set nam je bio skoro u džepu, jer je do tada sve bilo u našim rukama. Imali smo dobar napad, ali od sredine drugog seta devojke nisu bile opuštene, dok je Kina počela da igra mnogo bolje i hrabrije, što im je i donelo pobedu- ocenio je Terzić, ali je dodao da je uprkos porazu zadovoljan igrom.
Kapiten Maja Ognjenović takođe smatra da je ispuštena pobeda protiv Kine.
-Izuzetno smo razočarane, jer smo zaista imale veliku šansu da zabaležimo pobedu na startu takmičenja, Znale smo i pre meča da su Kineskinje jedan od favorita, tako da smo odlučno krenule i imale šansu u drugom setu. mislim da smo izgubile jer nam servis nije bio na visokom nivou kao na počektu meča – rekla je Ognjenović.
Ona je poručila da „nema vremena za tugu i razočaranje“ jer reprezentaciju već sutra čeka meč protiv SAD.
Srbija je danas izgubila od Kine sa 3:1 na startu Svetskog kupa, a sutra od 11,40 po srednjeevropskom vremenu igraće protiv selekcije SAD.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Pobede Zvezde i Spartaka