JUNIORKE SRBIJE U PUR

XVIII SP 2015.

Srbija – Meksiko 3:0

Ženska juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na XVIII SP 2015. u Portoriku. Srbija je večeras, u 2. kolu B grupe u Hunkosu, savladala Meksiko sa 3:0, po setovima 25:19, 25:8 i 25:15, posle 72 minuta igre.
Izabranice Marijane Boričić su, prema očekivanju, ubedljivo savladale Meksiko. Razlika u kvalitetu je bila očigledna i sve je praktično zavisilo od juniorki Srbije, koje su meč počele oprezno, a zatim uhvatile pravi ritam i diktirale tempo tokom čitave utakmice.
Na početku meča se vodila izjednačena borba, da bi Srbija na prvom tehničkom tajm – autu povela sa 8:6, a zatim sa 10:6 i 14:10. U završnici, Srbija je vodila sa 18:13, pa 21:15, da bi na kraju bilo 25:19 za vođstvo Srbije od 1:0.
Srbija je i u drugom setu nastavila sa dobrom igrom i već na startu povela sa 7:0, pa sa 13:4 i 16:5 na drugom tehničkom tajm – autu. Do kraja seta Srbija je Meksiku prepustila još samo 3 poena za konačnih 25:8 i prednost od 2:0 u setovima.
Start trećeg seta doneo je vođstvo Srbije od 2:0, pa 10:1, 11:3 i 16:7. U završnici, Srbija je vodila sa 17:8, pa 19:9, da bi set dobila sa 25:15, a meč sa maksimalnih 3:0.
Juniorke Srbije će u poslednjem, 3. kolu igrati protiv Kine, sutra (nedelja, 13. septembar) od 23,00 časa po našem vremenu.

Povezana vest:  SVETSKA LIGA, Janić: Brazil je favorti, ali imamo šanse

JUNIORKE – XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11. – 19. SEPTEMBAR) – REZULTATI: