srbija tim 2

Srbija treća u Ludvigsburgu

Muška seniorska reprezentacija Srbije zauzela je treće mesto na turniru „4 nacije“, koji je večeras završen u Ludvigsburgu, u okviru priprema za EP 2015. Prvo mesto je osvojila Nemačka, koja je večeras, u poslednjem, 3. kolu pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 26:24, 25:18 i 31:29, posle 87 minuta igre.
U meču protiv Nemačke, izabranici Nikole Grbića su dobro odigrali u prvom i trećem setu, ali ni to nije bilo dovoljno da Srbija osvoji bar jedan set. Nemačka je slavila i tako osvojila turnir u Ludvigsburgu, dok je Srbija takmičenje završila na trećem mestu.
Seniori Srbije se iz Nemačke vraćaju sutra (ponedeljak, 28. septembar), a pripreme za EP 2015. će nastaviti u Beogradu.

Povezana vest:  Treće mesto za Berlin Risajkling Volejs i Aleksandra Spirovskog – Vladimir Simonović prvi sudija meča za bronzanu medalju

TURNIR „4 NACIJE“ – LUDVIGSBURG (MHP ARENA), NEMAČKA (25. – 27. SEPTEMBAR) – REZULTATI:
1. KOLO – PETAK, 25. SEPTEMBAR:
SRBIJA – SLOVENIJA 2:3 (21:25, 25:18, 24:26, 25:22, 13:15)
FRANCUSKA – NEMAČKA 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:20)
2. KOLO – SUBOTA, 26. SEPTEMBAR:
SRBIJA – FRANCUSKA 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 25:23)
NEMAČKA – SLOVENIJA 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)
3. KOLO – NEDELJA, 27. SEPTEMBAR:
SRBIJA – NEMAČKA 0:3 (24:26, 18:25, 29:31)
SLOVENIJA – FRANCUSKA 3:1 (26:24, 25:22, 20:25, 25:20)
TABELA:
1. GER 3 2 1 7:3 6
2. SLO 3 2 1 6:6 5
3. SRB 3 1 2 5:7 4
4. FRA 3 1 2 5:7 3

Povezana vest:  51. KUP SRBIJE 2015./2016., Maksimalna pobeda Crvene zvezde u Nišu