loptaXXI SVETSKA LIGA 2010.
Raspored utakmica
U XXI Svetskoj ligi 2010. Srbiju će pored muške seniorske reprezentacije, aktuelnog vicešampiona, predstavljati i troje sudija, Zorica Bjelić, FIVB sudija, Dejan Jovanović, FIVB sudija i Dragutin Ćuk, međunarodni sudija, kao i trojica supervizora FIVB: Aleksandar Boričić, Slobodan Milošević i dr Vladimir Ćuk.
Zorica Bjelić, FIVB sudija iz Srbije, sudiće utakmice VI vikenda D grupe između Poljske i Nemačke.
Dejan Jovanović, FIVB sudija iz Srbije, sudiće utakmice I vikenda D grupe između Nemačke i Poljske i mečeve V vikenda C grupe između Finske i Rusije.
Dragutin Ćuk, međunarodni sudija iz Srbije sudiće utakmice IV vikenda D grupe između Poljske i Argentine.
Aleksandar Boričić, predsednik OSS i izvršni potpredsednik FIVB, određen je za supervizora na utakmicama III vikenda B grupe između Francuske i Kine.
Slobodan Milošević, generalni sekretar OSS, određen je za supervizora na utakmicama III vikenda C grupe između Rusije i Finske.
Dr Vladimir Ćuk je određen za supervizora FIVB na utakmicama VI vikenda C grupe između Egipta i Finske.
XXI SVETSKA LIGA 2010. – SASTAVI GRUPA:
B GRUPA: SRBIJA, ITALIJA, FRANCUSKA, KINA.
A GRUPA: BRAZIL, BUGARSKA, HOLANDIJA, KOREJA.
C GRUPA: RUSIJA, SAD, FINSKA, EGIPAT.
D GRUPA: KUBA, ARGENTINA, POLJSKA, NEMAČKA.
Plasman na Finalni turnir, koji će se odigrati od 21. – 25. jula u Kordobi, u Argentini, izboriće, pored organizatora, pobednici grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.
RASPORED UTAKMICA XXI SVETSKE LIGE 2010:
B GRUPA:
I VIKEND (04. – 06. JUN):
PETAK, 04. JUN – NIŠ, DVORANA ČAIR (6500):
SRBIJA – KINA                    20,15
NEDELJA, 06. JUN – BEOGRAD, DVORANA PIONIR (8500):
SRBIJA – KINA                    20,15
SUDIJE: NASR ŠABAN (EGIPAT) I GENADIJ KONDAKOV (UKRAJINA). SUPERVIZOR FIVB: ABDELADI GZALI (MAROKO).
PETAK, 04. JUN – PARMA, DVORANA PALARAŠI (5000):
ITALIJA – FRANCUSKA          20,30
SUBOTA, 05. JUN – MODENA, PALAPANINI (5000):
ITALIJA – FRANCUSKA          18,00
SUDIJE: JORGOS KARABECOS (GRČKA) I JURAJ MOKRI (SLOVAČKA). SUPERVIZOR FIVB: AMR ELVANI (EGIPAT).
II VIKEND (10. – 13. JUN):
ČETVRTAK, 10. JUN – LION, DVORANA ŽERLAN (5200):
FRANCUSKA – SRBIJA          20,30
SUBOTA, 12. JUN – GRENOBL, DVORANA SPORTOVA (5200):
FRANCUSKA – SRBIJA          20,00
SUDIJE: FRANS LODERUS (HOLANDIJA) I HOSE MARIJA SANČEZ GONSALO (ŠPANIJA). SUPERVIZOR FIVB: ZBIGNJEV RUSEK (POLJSKA).
PETAK, 11, JUN – KJETI, DVORANA PALTRIKALE (3500):
ITALIJA – KINA                   20,30
NEDELJA, 13. JUN – ANKONA, DVORANA PALAROSINI (6500):
ITALIJA – KINA                   18,00
SUDIJE: AHTI HUHTANISKA (FINSKA) I ILIJAN GEORGIJEV (BUGARSKA). SUPERVIZOR FIVB: LASLO HERPAI (MAĐARSKA).
III VIKEND (18. – 20. JUN):
PETAK, 18. JUN – MONTEKATINI, DVORANA PALAMADIGAN (5196):
ITALIJA – SRBIJA        20,00
NEDELJA, 20. JUN – FIRENCA, DVORANA NELSON MENDELA FORUM (6000):
ITALIJA – SRBIJA        20,30
SUDIJE: NIHAT ERMIHAN (TURSKA) I FOLKER ŠIMENC (NEMAČKA). SUPERVIZOR FIVB: MARKUS VINISIJUŠ FREIRE (BRAZIL).
PETAK, 18. JUN – OSTRVO REUNION – SENT DENI, DVORANA ISTOK (4620):
FRANCUSKA – KINA             20,00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 18,00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.
SUBOTA, 19. JUN – OSTRVO REUNION – SENT DENI, DVORANA ISTOK (4620):
FRANCUSKA – KINA             20,00 (18,00)
SUDIJE: ABDULAH ALI AL – KELAIFI (SAUDIJSKA ARABIJA) I VASILIS RAPTIS (GRČKA). SUPERVIZOR FIVB: ALEKSANDAR BORIČIĆ (SRBIJA).
IV VIKEND (25. – 27. JUN):
SUBOTA, 26. JUN – LUOHE, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (5000):
KINA – SRBIJA                    16,00 (10,00)
NEDELJA, 27. JUN – LUOHE, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (5000):
KINA – SRBIJA                    16,00 (10,00)
SUDIJE: OSAMU SAKAIDE (JAPAN) I DŽAFAR EBRAHIM ALI (BAHREIN). SUPERVIZOR FIVB: ŠANRIT VONGPRASERT (TAJLAND).
PETAK, 25. JUN – PARIZ, DVORANA BERSI (14 000):
FRANCUSKA – ITALIJA                  20,30
NEDELJA, 27. JUN – TULUZ, DVORANA ANDRE BRUA (4700):
FRANCUSKA – ITALIJA                  18,00
SUDIJE: BELA HOBOR (MAĐARSKA) I DARIJUŠ JASINSKI (POLJSKA). SUPERVIZOR FIVB: KONSTANTIN TUFEGDŽIJEV (BUGARSKA).
V VIKEND (02. – 04. JUL):
PETAK, 02. JUL – NOVI SAD, DVORANA SPC VOJVODINA (10 000):
SRBIJA – FRANCUSKA                  17,00
NEDELJA, 04. JUL – BEOGRAD, DVORANA PIONIR (8500):
SRBIJA – FRANCUSKA                  20,15
SUDIJE: MILAN LABASTA (ČEŠKA) I IBRAHIM MOHD AHMED AL NAMA (KATAR). SUPERVIZOR FIVB: MARKUS VINISIJUŠ FREIRE (BRAZIL).
PETAK, 02. JUL – VUHAN, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (13 000):
KINA – ITALIJA                   19,00 (13,00)
SUBOTA, 03. JUL – VUHAN, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (13 000):
KINA – ITALIJA                   19,00 (13,00)
SUDIJE: DONG VOK JO (KOREJA) I PANAJOTIS RUSAKIS (GRČKA). SUPERVIZOR FIVB: MOHAMED HABIB ALI ABDULAH (KUVAJT).
VI VIKEND (07. – 10. JUL):
SREDA, 07. JUL – BEOGRAD, DVORANA PIONIR (8500):
SRBIJA – ITALIJA                17,00
ČETVRTAK, 08. JUL – BEOGRAD, DVORANA PIONIR (8500):
SRBIJA – ITALIJA                20,15
SUDIJE: ANDREJ ZENOVIČ (RUSIJA) I PJOTR DUDEK (POLJSKA). SUPERVIZOR FIVB: NIKO HUBEN (HOLANDIJA).
PETAK, 09. JUL – VUHAN, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (13 000):
KINA – FRANCUSKA             16,00 (10,00)
SUBOTA, 10. JUL – VUHAN, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (13 000):
KINA – FRANCUSKA             16,00 (10,00)
SUDIJE: MIČ DEJVIDSON (KANADA) I DŽAFAR EBRAHIM ALI (BAHREIN). SUPERVIZOR FIVB: KACUMI VAKAO (JAPAN).
A GRUPA:
I VIKEND (04. – 06. JUN):
PETAK, 04. JUN – UBERLANDIJA, DVORANA SABIJAZINJO (8000):
BRAZIL – BUGARSKA           09,30 (14,30)
SUBOTA, 05. JUN – UBERLANDIJA, DVORANA SABIJAZINJO (8000):
BRAZIL – BUGARSKA           09,30 (14,30)
SUDIJE: MIČ DEJVIDSON (KANADA) I RONALD STAL (SAD). SUPERVIZOR FIVB: ALAN EJAHK (KANADA).
SUBOTA, 05. JUN – SUVON, DVORANA SUVON (5046):
KOREJA – HOLANDIJA          14,00 (07,00)
NEDELJA, 06. JUN – SUVON, DVORANA SUVON (5046):
KOREJA – HOLANDIJA          14,00 (07,00)
SUDIJE: NING VANG (KINA) I PAVEL ANDERSON (RUSIJA). SUPERVIZOR FIVB: KONSTANTIN TUFEGDŽIJEV (BUGARSKA).
II VIKEND (10. – 13. JUN):
SUBOTA, 12. JUN – BRAZILIJA, DVORANA NILSON NELSON (19 080):
BRAZIL – HOLANDIJA           19,00 (00,00)
NEDELJA, 13. JUN – BRAZILIJA, DVORANA NILSON NELSON (19 080):
BRAZIL – HOLANDIJA           19,00 (00,00)
SUDIJE: FILIP VEREK (FRANCUSKA) I BOHDAN ILKIV (KANADA). SUPERVIZOR FIVB: TOM BLU (SAD).
SUBOTA, 12. JUN – INČEON, DVORANA SAMSAN (7000):
KOREJA – BUGARSKA           14,00 (07,00)
NEDELJA, 13. JUN – INČEON, DVORANA SAMSAN (7000):
KOREJA – BUGARSKA           14,00 (07,00)
SUDIJE: IBRAHIM MOHD AHMED AL NAMA (KATAR) I VENŠENG LUO (KINA). SUPERVIZOR: HASAN AHMED MOHAMED (EGIPAT).
III VIKEND (18. – 20. JUN):
PETAK, 18. JUN – RIO DE ŽANEIRO, DVORANA MARAKANAZINJO (11 800):
BRAZIL – KOREJA                19,00 (00,00)
SUBOTA, 19. JUN – RIO DE ŽANEIRO, DVORANA MARAKANAZINJO (11 800):
BRAZIL – KOREJA                19,00 (00,00)
SUDIJE: AVELINO AZEVEDO (PORTUGALIJA) I PETER GRENEVEGEN (HOLANDIJA). SUPERVIZOR FIVB: HUAN ANHEL PEREIRA (ARGENTINA).
SUBOTA, 19. JUN – APELDORN, DVORANA OMNISPORT (7000):
HOLANDIJA – BUGARSKA              17,00
NEDELJA, 20. JUN – – APELDORN, DVORANA OMNISPORT (7000):
HOLANDIJA – BUGARSKA              15,00
SUDIJE: ANDREJ ZENOVIČ (RUSIJA) I JURIJ STEGNAR (SLOVENIJA). SUPERVIZOR FIVB: ĐIJA MING ŽU (KINA).
IV VIKEND (25. – 27. JUN):
SUBOTA, 26. JUN – ROTERDAM, DVORANA AHOJ (9000):
HOLANDIJA – BRAZIL                   17,00
NEDELJA, 27. JUN – ROTERDAM, DVORANA AHOJ (9000):
HOLANDIJA – BRAZIL                   15,00
SUDIJE: PJOTR DUDEK (POLJSKA) I ĐIJANG LIJU (KINA). SUPERVIZOR FIVB: LIBENCIO KONTI (ITALIJA).
SUBOTA, 26. JUN – VARNA, DVORANA KULTURE I SPORTA (5000):
BUGARSKA – KOREJA           19,00 (18,00)
NEDELJA, 27. JUN – VARNA, DVORANA KULTURE I SPORTA (5000):
BUGARSKA – KOREJA           19,00 (18,00)
SUDIJE: GŽEGORŽ JASINA (POLJSKA) I VIKTOR MARKOV (RUSIJA). SUPERVIZOR FIVB: ĐIJAN HUI SUN (KINA).
V VIKEND (02. – 04. JUL):
SUBOTA, 03. JUL – GVANGDŽU, DVORANA JEOMDŽU (9093):
KOREJA – BRAZIL                        14,00 (07,00)
NEDELJA, 04. JUL – GVANGDŽU, DVORANA JEOMDŽU (9093):
KOREJA – BRAZIL                        14,00 (07,00)
SUDIJE: UMIT SOKULU (TURSKA) I ŠIGERU KOŠIBA (JAPAN). SUPERVIZOR: JOŠIHARU NIŠIVAKI (JAPAN).
SUBOTA, 03. JUL – VARNA, DVORANA KULTURE I SPORTA (5000):
BUGARSKA – HOLANDIJA              19,00 (18,00)
NEDELJA, 04. JUL – VARNA, DVORANA KULTURE I SPORTA (5000):
BUGARSKA – HOLANDIJA              19,00 (18,00)
SUDIJE: MASIMO ĆINTI (ITALIJA) I FILIP VEREK (FRANCUSKA). SUPERVIZOR FIVB: TEMIS KALPAKCOGLU (GRČKA).
VI VIKEND (07. – 10. JUL):
ČETVRTAK, 08. JUL – AJNDHOVEN, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (7500):
HOLANDIJA – KOREJA          19,30
PETAK, 09. JUL – AJNDHOVEN, DVORANA SPORTSKOG CENTRA (7500):
HOLANDIJA – KOREJA          19,30
SUDIJE: ABDULAH ALI AL KELAIFI (SAUDIJSKA ARABIJA) I ŽULIO ALVEŠ BARBOZA NETO (BRAZIL). SUPERVIZOR FIVB: FILIP BERBEN (BELGIJA).
ČETVRTAK, 08. JUL – VARNA, DVORANA KULTURE I SPORTA (5000):
BUGARSKA – BRAZIL           20,00 (19,00)
PETAK, 09. JUL – VARNA, DVORANA KULTURE I SPORTA (5000):
BUGARSKA – BRAZIL           18,00 (17,00)
SUDIJE: AKIHIKO TANO (JAPAN) I JURAJ MOKRI (SLOVAČKA). SUPERVIZOR FIVB: PITER MARFI (HOLANDIJA).
C GRUPA:
I VIKEND (04. – 06. JUN):
PETAK, 04. JUN – JEKATERINBURG, DVORANA DIVS (5000):
RUSIJA – SAD                     18,00 (14,00)
SUBOTA, 05. JUN – JEKATERINBURG, DVORANA DIVS (5000):
RUSIJA – SAD                     18,00 (14,00)
SUDIJE: KUN TAE KIM (KOREJA) I ŠIGERU KOŠIBA (JAPAN). SUPERVIZOR FIVB: PATRIK RAŠAR (FRANCUSKA).
SUBOTA, 05. JUN – TAMPERE, LEDENA DVORANA (8000):
FINSKA – EGIPAT                18,30 (17,30)
NEDELJA, 06. JUN – TAMPERE, LEDENA DVORANA (8000):
FINSKA – EGIPAT                16,00 (15,00)
SUDIJE: PANAJOTIS RUSAKIS (GRČKA) I GERT BLAJERT (BELGIJA). SUPERVIZOR FIVB: NATALIJA KOSTULSKA (POLJSKA).
II VIKEND (10. – 13. JUN):
PETAK, 11. JUN – KALINJINGRAD, KALINJIN ARENA (7000):
RUSIJA – EGIPAT         18,00 (17,00)
SUBOTA, 12. JUN – KALINJINGRAD, KALINJIN ARENA (7000):
RUSIJA – EGIPAT         18,00 (17,00)
SUDIJE: DONG VOK JO (KOREJA) I RALF BARNSTORF (NEMAČKA). SUPERVIZOR FIVB: ESA HAMZA AL FAILAKAVI (KUVAJT).
PETAK, 11. JUN – TAMPERE, LEDENA DVORANA (8000):
FINSKA – SAD             18,30 (17,30)
SUBOTA, 12. JUN – TAMPERE, LEDENA DVORANA (8000):
FINSKA – SAD             18,30 (17,30)
SUDIJE: OMELIO HESUS KASTILJO PERES (KUBA) I ŽIL GOP (FRANCUSKA). SUPERVIZOR FIVB: ANTONIO KAMILO ANTAO (MOZAMBIK).
III VIKEND (18. – 20. JUN):
PETAK, 18. JUN – KALINJINGRAD, KALINJIN ARENA (7000):
RUSIJA – FINSKA        18,00 (17,00)
SUBOTA, 19. JUN – KALINJINGRAD, KALINJIN ARENA (7000):
RUSIJA – FINSKA        18,00 (17,00)
SUDIJE: PATRIK DERENJAKUR (FRANCUSKA) I GAD EJZIKOVIC (IZRAEL). SUPERVIZOR FIVB: SLOBODAN MILOŠEVIĆ (SRBIJA).
PETAK, 18. JUN – KONKORD, SEVERNA KAROLINA – KABARUS ARENA (5000):
SAD – EGIPAT                     19,00 (SUBOTA, 19. JUN U 01,00)
SUBOTA, 19. JUN – KONKORD, SEVERNA KAROLINA – KABARUS ARENA (5000):
SAD – EGIPAT                     19,00 (NEDELJA, 20. JUN U 01,00)
SUDIJE: ROLANDO UGO ČOLAKIJAN (ARGENTINA) I KOR VAN GOMPEL (HOLANDIJA). SUPERVIZOR FIVB: PITER MARFI (HOLANDIJA).
IV VIKEND (25. – 27. JUN):
PETAK, 25. JUN – KAIRO, DVORANA KAIRO KOMPLEKS (20 000):
EGIPAT – RUSIJA         20,00
SUBOTA, 26. JUN – KAIRO, DVORANA KAIRO KOMPLEKS (20 000):
EGIPAT – RUSIJA         20,00
SUDIJE: DORIN MIREL ZAHARESKU (RUMUNIJA) I ABDULAH ALENEZI (KUVAJT). SUPERVIZOR FIVB: KACUMI VAKAO (JAPAN).
PETAK, 25. JUN – HOFMAN ESTEJTS, ILINOIS – SIRS CENTAR ARENA (9000):
SAD – FINSKA                     19,00 (SUBOTA, 26. JUN U 02,00)
SUBOTA, 26. JUN – HOFMAN ESTEJTS, ILINOIS – SIRS CENTAR ARENA (9000):
SAD – FINSKA                     19,00 (NEDELJA, 27. JUN U 02,00)
SUDIJE: SILVIJAN LUNGU (RUMUNIJA) I SUZANA MARIJA HATIVA RODRIGES (ŠPANIJA). SUPERVIZOR FIVB: EDVARD SKOREK (POLJSKA).
V VIKEND (02. – 04. JUL):
PETAK, 02. JUL – TAMPERE, LEDENA DVORANA (8000):
FINSKA – RUSIJA                18,30 (17,30)
SUBOTA, 03. JUL – TAMPERE, LEDENA DVORANA (8000):
FINSKA – RUSIJA                18,30 (17,30)
SUDIJE: DEJAN JOVANOVIĆ (SRBIJA) I ILIJAN GEROGIJEV (BUGARSKA). SUPERVIZOR FIVB: FILIP BUŠE (FRANCUSKA).
PETAK, 02. JUL – KAIRO, DVORANA KAIRO KOMPLEKS (20 000):
EGIPAT – SAD                     20,00
SUBOTA, 03. JUL – KAIRO, DVORANA KAIRO KOMPLEKS (20 000):
EGIPAT – SAD                     20,00
SUDIJE: FABRICIO PASKVALI (ITALIJA) I KRASIMIR TODOROV (BUGARSKA). SUPERVIZOR FIVB: MOHAMED HABIB ALI ABDULAH (KUVAJT).
VI VIKEND (07. – 10. JUL):
SREDA, 07. JUL – KAIRO, DVORANA KAIRO KOMPLEKS (20 000):
EGIPAT – FINSKA                        20,00
ČETVRTAK, 08. JUL – KAIRO, DVORANA KAIRO KOMPLEKS (20 000):
EGIPAT – FINSKA                        20,00
SUDIJE: OMELIO HESUS KASTILJO PERES (KUBA) I ABDULAH ALENEZI (KUVAJT). SUPERVIZOR FIVB: VLADIMIR ĆUK (SRBIJA).
PETAK, 09. JUL – VIČITA, KANZAS – ČARLS KOČ ARENA (10 300):
SAD – RUSIJA                     19,00 (SUBOTA, 10. JUL U 02,00)
SUBOTA, 10. JUL – VIČITA, KANZAS – ČARLS KOČ ARENA (10 300):
SAD – RUSIJA                     18,00 (NEDELJA, 11. JUL U 01,00)
SUDIJE: KARLOS ALBERTO SIMINO (BRAZIL) I ROLANDO UGO ČOLAKIJAN (ARGENTINA). SUPERVIZOR FIVB: KLAUS FEZER (NEMAČKA).
D GRUPA:
I VIKEND (04. – 06. JUN):
PETAK, 04. JUN – HAVANA, DVORANA SIUDAD DEPORTIVA (15 000):
KUBA – ARGENTINA             20,40 (SUBOTA, 05. JUN U 02,40)
SUBOTA, 05. JUN – HAVANA, DVORANA SIUDAD DEPORTIVA (15 000):
KUBA – ARGENTINA             20,40 (NEDELJA, 06. JUN U 02,40)
SUDIJE: UMIT SOKULU (TURSKA) I MILAN LABASTA (ČEŠKA). SUPERVIZOR FIVB: KLAUS FEZER (NEMAČKA).
SUBOTA, 05. JUN – ŠTUTGART, PORŠE ARENA (6000):
NEMAČKA – POLJSKA                   19,30
NEDELJA, 06. JUN – ŠTUTGART, PORŠE ARENA (6000):
NEMAČKA – POLJSKA                   15,00
SUDIJE: DEJAN JOVANOVIĆ (SRBIJA) I KRASIMIR TODOROV (BUGARSKA). SUPERVIZOR FIVB: TEODEMIRO EMAUNEL DE KARVALJO (PORTUGALIJA).
II VIKEND (10. – 13. JUN):
PETAK, 11. JUN – HAVANA, DVORANA SIUDAD DEPORTIVA (15 000):
KUBA – NEMAČKA                20,40 (SUBOTA, 12. JUN U 02,40)
SUBOTA, 12. JUN – HAVANA, DVORANA SIUDAD DEPORTIVA (15 000):
KUBA – NEMAČKA                20,40 (NEDELJA, 13. JUN U 02,40)
SUDIJE: MASIMO ĆINTI (ITALIJA) I FAUSTO ŽOZE SA DE MENEZEŠ (BRAZIL). SUPERVIZOR FIVB: AHILEAS MAVROMATIS (GRČKA).
PETAK, 11. JUN – SAN HUAN, DVORANA ALDO KANTONI (9000):
ARGENTINA – POLJSKA                21,10 (SUBOTA, 12. JUN U 02,10)
SUBOTA, 12. JUN – SAN HUAN, DVORANA ALDO KANTONI (9000):
ARGENTINA – POLJSKA                21,10 (NEDELJA, 13. JUN U 02,10)
SUDIJE: ŽULIO ALVEŠ BARBOZA NETO (BRAZIL) I DENI FRANSISKO SESPEDES LASI (DOMINIKANSKA REPUBLIKA). SUPERVIZOR FIVB: HARTMUT GIBELS (NEMAČKA).
III VIKEND (18. – 20. JUN):
PETAK, 18. JUN – HAVANA, DVORANA SIUDAD DEPORTIVA (15 000):
KUBA – POLJSKA         20,40 (SUBOTA, 19. JUN U 02,40)
SUBOTA, 19. JUN – HAVANA, DVORANA SIUDAD DEPORTIVA (15 000):
KUBA – POLJSKA         20,40 (NEDELJA, 20. JUN U 02,40)
SUDIJE: KARLOS ALBERTO SIMINIO (BRAZIL) I FABRICIO PASKVALI (ITALIJA). SUPERVIZOR FIVB: MIGEL ANHEL KINTANA (ŠPANIJA).
PETAK, 18. JUN – KATAMARKA, DVORANA POLIDEPORTIVO KAPITAL (6000):
ARGENTINA – NEMAČKA               21,10 (SUBOTA, 19. JUN U 02,10)
SUBOTA, 19. JUN – KATAMARKA, DVORANA POLIDEPORTIVO KAPITAL (6000):
ARGENTINA – NEMAČKA               21,10 (NEDELJA, 20. JUN U 02,10)
SUDIJE: SIMONE SANTI (ITALIJA) I HOSE ROŽELIO VELES MERKADO (PORTORIKO). SUPERVIZOR FIVB: BENITO MONTEZI (ITALIJA).
IV VIKEND (25. – 27. JUN):
PETAK, 25. JUN – TRIR, ARENA TRIR (4668):
NEMAČKA – KUBA                        20,00
SUBOTA, 26. JUN – TRIR, ARENA TRIR (4668):
NEMAČKA – KUBA                        14,00
SUDIJE: PATRIŠA SALVATORE (SAD) I AKIHIKO TANO (JAPAN). SUPERVIZOR FIVB: JARMO SALONEN (FINSKA).
SUBOTA, 26. JUN – VROCLAV, DVORANA SENTENIJAL (5400):
POLJSKA – ARGENTINA                15,15
NEDELJA, 27. JUN – VROCLAV, DVORANA SENTENIJAL (5400):
POLJSKA – ARGENTINA                18,00
SUDIJE: DRAGUTIN ĆUK (SRBIJA) I NATANON SOVAPARK (TAJLAND). SUPERVIZOR FIVB: HOVIDA MONDI (EGIPAT).
V VIKEND (30. JUN – 04. JUL):
SREDA, 30. JUN – BERLIN, DVORANA MAKS ŠMELING (7167):
NEMAČKA – ARGENTINA               19,30
ČETVRTAK, 01. JUL – BERLIN, DVORANA MAKS ŠMELING (7167):
NEMAČKA – ARGENTINA               19,30
SUDIJE: KUN TAE KIM (KOREJA) I NASR ŠABAN (EGIPAT). SUPERVIZOR FIVB: NAKNADNO ĆE BITI ODREĐEN.
SUBOTA, 03. JUL – LOĐ, ATLAS ARENA (12 100):
POLJSKA – KUBA                 14,00
NEDELJA, 04. JUL – LOĐ, ATLAS ARENA (12 100):
POLJSKA – KUBA                 16,30
SUDIJE: FRANS LODERUS (HOLANDIJA) I SIMONE SANTI (ITALIJA). SUPERVIZOR FIVB: KLOD EVRAR (FRANCUSKA).
VI VIKEND (07. – 10. JUL):
ČETVRTAK, 08. JUL – KATOVICE, DVORANA SPODEK (11 000):
POLJSKA – NEMAČKA           20,00
PETAK, 09. JUL – KATOVICE, DVORANA SPODEK (11 000):
POLJSKA – NEMAČKA           20,00
SUDIJE: ZORICA BJELIĆ (SRBIJA) I NIHAT ERMIHAN (TURSKA). SUPERVIZOR FIVB: JARMO SALONEN (FINSKA).
ČETVRTAK, 08. JUL – FORMOZA, DVORANA SINKUENTENARIO (6500):
ARGENTINA – KUBA             21,10 (PETAK, 09. JUL U 02,10)
PETAK, 09. JUL – FORMOZA, DVORANA SINKUENTENARIO (6500):
ARGENTINA – KUBA             21,10 (SUBOTA, 10. JUL U 02,10)
SUDIJE: PETER GRENEVEGEN (HOLANDIJA) I DENI FRANSISKO SESPEDES LASI (DOMINIKANSKA REPUBLIKA). SUPERVIZOR FIVB: TOM BLU (SAD).
FINALNI TURNIR (21. – 25. JUL): KORDOBA, ARGENTINA (DVORANA: ORFEO SUPERDOM, 10 000 MESTA)
Plasman na Finalni turnir, koji će se odigrati od 21. – 25. jula u Kordobi, u Argentini, izboriće, pored organizatora, pobednici grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.
Povezana vest:  Odbojkaško EP 2019. u četiri zemlje, učestvovaće 24 reprezentacije