czcev-002

KUP CEV 2016.

Odbojkašice Crvene zvezde u osmini finala – u drugom meču šesnaestine finala 3:0 protiv Čehinja

Odbojkašice Crvene zvezde plasirale su se u osminu finala Kupa CEV 2016. „Crveno – bele“ su i u drugoj utakmici šesnaestine finala savladale češko Kralovo Pole. U meču odigranom večeras u dvorani USC „Voždovac“ na Banjici, u Beogradu, Crvena Zvezda je slavila sa 3:0, po setovima 25:21, 25:18 i 25:16, posle 76 minuta igre.
U prvoj utakmici, odigranoj u Brnu, Crvena zvezda je pobedila Kralovo Pole sa 3:2 (24:26, 21:25, 25:21, 25:16, 15:8).
Crvena zvezda će u osmini finala (9. i 16. decembar) igrati protiv pobednika dvomeča Volej Kenic (Švajcarska) – HPK Hamenlina (Finska). U prvoj utakmici, odigranoj u Švajcarskoj, Volej Kenic je slavio sa 3:1 (25:16, 20:25, 25:22, 25:23). Drugi meč će se odigrati sutra (sreda, 11. novembar) od 17,30 časova po našem vremenu u Finskoj.
Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.
Drugi predstavnik Srbije, NIS Spartak iz Subotice gostovaće u Holandiji u revanš utakmici šesnaestine finala. Meč Almelo – NIS Spartak odgiraće se sutra (sreda, 11. novembar) od 19,30 časova. NIS Spartak je u prvom meču, odigranom u Subotici, savladao Almelo sa 3:0, po setovima 25:21, 25:13 i 25:18.
Trijumf protiv Almeloa, doneo bi NIS Spartaku plasman u osminu finala (9. i 16. decembar) protiv pobednika duela Stinca Bakau (Rumunija) – Apolon Limasol (Kipar) – prvi meč: 3:0 (25:22, 25:19, 25:13). Ukoliko izgube od Holanđanki, Subotičanke će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala (9. i 16. decembar) Kupa Izazivača 2016, protiv finskog Rovanijemija.