czravena-004KUP IZAZIVAČA 2016.

Odbojkaši Crvene zvezde u osmini finala

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Izazivača 2016. Srbija će u osmini finala imati dva predstavnika, pošto je plasman izborio i Spartak iz Ljiga. Crvena zvezda je večeras, u dvorani USC „Voždovac“ na Banjici, u drugoj utakmici šesnaestine finala pobedila izraelski Hapoel iz Kfar Sabe sa 3:2, po setovima 18:25, 23:25, 25:10, 25:11 i 17:15, posle 116 minuta igre.
U prvom meču, odigranom u Izraelu, Crvena zvezda je savladala Hapoel sa 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 26:24).
Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.
Crvena zvezda će u osmini finala (20. i 27. januar) igrati protiv pobednika meča Amšteten (Austrija) – Arago Set (Francuska). U prvoj utakmici, odgranoj u Austriji, Arago Set je pobedio Amšteten sa 3:0 (25:13, 25:18, 25:22), a revanš će se odigrati večeras od 20,00 časova u Setu. Prva utakmica osmine finala odigraće se u Francuskoj ili Austriji, a revanš u Beogradu.
Drugi predstavnik Srbije u Kupu Izazivača 2016, Spartak iz Ljiga, pobednik BVA Kupa 2015, igraće u osmini finala (20. i 27. januar) protiv pobednika duela osmine finala Etnikos Aleksandropolis (GRE) – Prijevica (SVK). U prvom meču, odigranom u Grčkoj, Etnikos je pobedio Prijevicu sa 3:1 (25:15, 23:25, 31:29, 25:16), a revanš će se odigrati u sredu, 16. decembra od 18,00 časova u Slovačkoj.
Spartak će biti domaćin u prvom meču, 20. januara, a gostovaće u revanšu u Grčkoj ili Slovačkoj, 27. januara.

Povezana vest:  JUNIORKE – PRVENSTVO SRBIJE 2011. –FINALNI TURNIR, Vojvodina iz Novog Sada, Vizura Supernova, Poštar 064 i Crvena zvezda na Finalnom turniru u Beogradu