lopta

50. KUP SRBIJE 2015./2016.

NIS Spartak drugi polufinalista

NIS Spartak iz Subotice izborio je učešće na Finalnom turniru jubilarnog, 50. Kupa Srbije 2016. u konkurenciji odbojkašica. Subotičanke su večeras u Futogu, u revanš utakmici četvrtfinala, savladale domaći Futog sa 3:0, po setovima 25:19, 25:15 i 25:20, posle 72 minuta igre. Plasman na Finalni turnir jubilarnog, 50. Kupa Srbije 2016. u konkurenciji odbojkašica do sada su izborili Jedinstvo iz Stare Pazove i NIS Spartak iz Subotice. Preostala dva učesnika biće poznata u subotu uveče, kada će se odigrati preostale dve revanš utakmice četvrtfinala.
U četvrtfinalu Kupa Srbije igraju se dve utakmice.
Propozicijama takmičenja, u slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, plasman u polufinale će izboriti ekipa koja ima bolji set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, plasman na Finalni turnir će izboriti ekipa koja ima bolji poen količnik (pojedinačno za svaku utakmicu). U slučaju da je i poen količnik identičan o plasmanu u polufinale će odlučiti „zlatni set“.

Povezana vest:  Odbojkašice Kompanije “Vip mobile” pobednice “POWER VOLLEYBALL LEAGUE 2012/2013”

SENIORKE – 50. KUP SRBIJE 2015./2016. – ČETVRTFINALE (22. – 26. DECEMBAR) – REZULTATI I RASPORED:
PRVE UTAKMICE – UTORAK, 22. DECEMBAR:
SUBOTICA (DVORANA „DUDOVA ŠUMA“):
NIS SPARTAK (SUBOTICA) – FUTOG 3:1 (25:12, 22:25, 25:22, 25:18)

UB (DVORANA „UB“):
TENT (OBRENOVAC) – JEDINSTVO (STARA PAZOVA) 0:3 (13:25, 19:25, 16:25)

LAJKOVAC (HALA SPORTOVA):
ŽELEZNIČAR (LAJKOVAC) – VIZURA 2:3 (16:25, 25:13, 24:26, 25:18, 10:15)

Povezana vest:  Predsednik OKS Božidar Maljković svečano uručio nagradu Tijani Bošković za najuspešniju sportistkinju u timskim sportovima u 2022. godini

KRAGUJEVAC (DVORANA „JEZERO“):
KRAGUJ VOLEJFORM (KRAGUJEVAC) – CRVENA ZVEZDA 1:3 (25:23, 20:25, 12:25, 19:25)

DRUGE UTAKMICE:
ČETVRTAK, 24. DECEMBAR:
STARA PAZOVA (HALA SPORTOVA):
JEDINSTVO (STARA PAZOVA) – TENT (OBRENOVAC) 3:1 (26:24, 25:13, 19:25, 25:23)

FUTOG (HALA SPORTOVA):
FUTOG – NIS SPARTAK (SUBOTICA) 0:3 (19:25, 15:25, 20:25)

SUBOTA, 26. DECEMBAR:
BEOGRAD (DVORANA „VIZURA“):
VIZURA – ŽELEZNIČAR (LAJKOVAC) 19,00
SUDIJE: VLADIMIR CVETKOVIĆ I STANISLAVA SIMIĆ. DELEGAT: ANA AVRAMOVIĆ

Povezana vest:  SENIORI – HALKBANK BVA KUP 2011. – FINALNI TURNIR, Ribnica iz Kraljeva druga u Rumuniji