srbija 1Ženska seniorska reprezentacija Srbije maksimalnom pobedom je započela učešće na turniru „Montre Volej Masters 2016.“. Srbija je danas, u 1. kolu B grupe, savladala Švajcarsku sa 3:0, po setovima 25:10, 25:19 i 25:17, posle samo 69 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Pjerije posmatralo je 400 gledalaca, a sudili su Nurper Ozbar iz Turske i Koen Luts iz Belgije.

Meč između Srbije i Švajcarske posmatrao je dr Aleksandar Đurđić, konzul Srbije u Švajcarskoj.

Prema očekivanjima, seniorke Srbije su maksimalno porazile domaćina turnira, Švajcarsku. Izabranice Zorana Terzića su tokom čitavog toka meča bile bolji rival i zasluženo su slavile.

Meč protiv Švajcarske počela je postava Radenković, Malagurski, Mina Popović, Savić, Đerisilo, Buša i libero Silvija Popović.

Povela je Švajcarska sa 3:2 u prvom setu i to je bilo jedino vođstvo domaćina turnira. Uzvratila je Srbija serijom 9:0, da bi potom, posle 13:7, izabranice Zorana Terzića novom serijom od 9 uzastopnih poena stigle do 22:7. Prvi set je Srbija dobila sa 25:10.

Povezana vest:  Srbija uz veliku podršku navijača do treće pobede

U drugom setu se igralo potpuno izjednačeno do 12:12, kada je Srbija na servis Mine Popović stigla do vođstva od 18:12. Posle 20:14, Švajcarska je smanjila na 20:16, a nakon 23:17 na 23:19. Na kraju je bilo 25:19 za Srbiju, za vođstvo od 2:0.

Švajcarska je bolje počela treći set i vodila sa tri poena razlike sve do 8:5. Tada je Srbija izjednačila, da bi potom posle 11:11 povela sa 13:11, pa 15:12 i 18:15. U završnici, Srbija je vodila sa 21:16, pa zatim posle 22:17, serijom 3:0 stigla do konačnih 25:17 i maksimalne pobede.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Šesta pobeda Zvezde, Vojvodina bolja od Požarevca

Seniorke Srbije će u 2. kolu, sutra (sreda, 1. jun) igrati protiv Tajlanda od 21,15 časova. Posle slobodnog dana (četvrtak, 2. jun), Srbija će u petak, 3. juna, u poslednjem meču u B grupi, igrati protiv Holandije od 21,15 časova.

Plasman u polufinale izboriće po dve selekcije iz obe grupe, a zatim će parovi polufinala biti određeni žrebom.