Milena Matić i Marija Milošević osvojile su zlatnu medalju, a Stefan Basta i Lazar Kolarić srebrnu na II turniru Balkanskog prvenstva 2016. u beach – volley u seniorskoj konkurenciji, koji je danas završen u Bursi, u Turskoj. Matićeva i Miloševićeva su u finalu savladale Anu Meteniti i Anu Spanu iz Grčke sa 2:1, po setovima 21:18, 18:21 i 15:12. U finalu u muškoj konkurenciji, Safa Urlu i Hasan Mermer iz Turske su pobedili Stefana Bastu i Lazara Kolarića sa 2:1, po setovima 21:13, 18:21 i 15:13.

Povezana vest:  Crvena zvezda povela protiv Vojvodine u plej-ofu

Na prvom turniru, odigranom u Satu Mareu, u Rumuniji, Srbija je osvojila obe zlatne medalje i jednu bronzanu. Milena Matić i Marija Milošević, i Stefan Basta i Lazar Kolarić su osvojili zlatne medalje, a Marko Galešev i Đorđe Klašnić su bili bronzani.

BEACH – VOLLEY – SENIORKE I SENIORI – BALKANSKO PRVENSTVO 2016. – II TURNIR – BURSA, TURSKA (3. – 5. JUN):

Povezana vest:  Održan sastanak Organizacionog odbora u Nišu – ulaznice za mečeve protiv Rusije i Bugarske u paketu za 400 dinara – nastavak akcije "Odbojka spaja"

SENIORKE:

Nedelja, 5. jun:

POLUFINALE:

Milena Matić/Marija Milošević (SRB) – Nezir/Četin (TUR)          2:0 (21:16, 21:18)

Meteniti/Spanu (GRE) – Malinova/Slančeva (BUL)    2:1 (21:13, 18:21, 15:11)

FINALE:

Milena Matić/Marija Milošević (SRB) – Meteniti/Spanu (GRE)   2:1 (21:18, 18:21, 15:12)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

Nezir/Četin (TUR) – Malinova/Slančeva (BUL)    2:1 (21:12, 19:21, 15:7)

Povezana vest:  Seniori Srbije priželjkuju podršku publike kao protiv Brazila i dva trijumfa protiv Australije

SENIORI:

POLUFINALE:

Stefan Basta/Lazar Kolarić (SRB) –Niopas/Papadimitriju (GRE)         2:0 (21:17, 21:12)

Urlu/Mermer (TUR) – Kolev/Mitev (BUL)      2:0 (21:18, 21:14)

FINALE:

Stefan Basta/Lazar Kolarić (SRB) – Urlu/Mermer (TUR)        1:2 (13:21, 21:18, 13:15)

Niopas/Papadimitriju (GRE) – Kolev/Mitev (BUL)           2:0 (21:13, 28:26)