Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je sedmu pobedu u ovogodišnjoj Svetskoj ligi. Srbija je, danas u Teheranu, u prvoj utakmici poslednjeg, 3. kola I (i) grupe III vikenda I divizije XXVII Svetske lige 2016, savladala Italiju sa 3:2, po setovima 25:19, 25:18, 19:25, 22:25 i 17:15, posle 132 minuta igre.

Utakmicu u dvorani „Azadi“ posmatralo je 8850 gledalaca, a sudili su Džafar Ebrahim Ali iz Bahreina i Natanon Sovapark iz Tajlanda.

Zabeležila je Srbija važnu pobedu protiv Italije. Važnu zbog samopozdanja, ali i zbog konačnog plasmana na tabeli, koji će dati odgovor na pitanje s kim će Srbija igrati u grupi u Krakovu. Izabranici Nikole Grbića su danas odlično odigrali prva dva seta i bili dominantni. Usledio je mali pad, koji su Italijani iskoristili i izjednačili na 2:2. U dramatičnom petom setu puleni Nikole Grbića su više želeli trijumf i zasluženo do njega stigli posle više od dva časa igre.

Meč protiv Italije počela je postava Jovović, Luburić, Podraščanin, Lisinac, Kovačević, Ivović i libero Majstorović.

Povela je Italija na početku meča sa 3:1, a Srbija preokrenula na 4:3. Usledila je izjednačena borba, da bi Srbija posle 8:8, na servis Lisinca, stigla do prednosti od 11:8, pa je Blenđini tražio tajm – aut. Smanjila je Italija na 11:10, a Srbija ponovo stigla do tri poena prednosti pri rezultatu 14:11. Ponovo su Italijani smanjili, ovoga puta na 15:14, a posle tehničkog tajm – auta (16:14) Srbija je povela sa 17:14. Uspešno je Srbija održavala razliku do 19:17, a zatim je i povećala na 21:17, pa je Blenđini drugi put tražio tajm – aut u prvom setu. Prekinula je Italija seriju Srbije (21:18), ali je srbija na servis Kovačevića osvojila četiri uzastopna poena za 24:18, a prvi set je dobila sa 25:19.

Povezana vest:  Odbojkaši Srbije počinju takmičenje u Ligi nacija utakmicom protiv Slovenije

Početak drugog seta su obeležile rezultatske promene. Vodila je Srbija sa 2:1, pa Italija, sa 3:2, pa opet Srbija sa 5:4 i 6:5, a onda je Italija serijom 3:0 na prvi tehnički tajm – aut otišla sa vođstvom od 8:6. Sjajni servivi Ivovića, uz odličnu igru u odbrani i bloku, doneli su Srbiji vođstvo od 10:8, posle serije 4:0, pa je Blenđini morao da zatraži 30 sekundi odmora. Kovačević je zaokružio seriju Srbije od 5 vezanih poena za 11:8, a zatim je, posle 12:9, usledila nova serija, pa je Blenđini pri vođstvu Srbije od 14:10 zatražio i drugi tajm – aut u drugom setu. Povela je Srbija sa 15:10, pa 16:11 na drugom tehničkom odmoru, a Italija zatim smanjuje na 16:13. Nastavila je Srbija sa dobrom igrom i povećala razliku na 18:13, pa 20:14, 22:15 i 23:16, a drugi set je dobila sa 25:18 i povela sa 2:0 u setovima.

Silovito je Italija počela treći set i povela sa 3:0 i 6:2, kada je Grbić iskoristio prvi tajm – aut, a zatim i sa 8:2 na prvom tehničkom tajm – autu. Igralo se zatim ravnopravno, poen za poen, do 14:8 za Italiju, kada je Srbija uspela da osvoji dva vezan poena i smanji na 14:10. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:11 za Italiju. Smanjila je Srbija na 16:13, a Italija odmah povećala na 18:13, pa je Grbić morao da zatraži i drugi tajm – aut u trećem setu. Povela je zatim Italija sa 19:13, a Srbija smanjila na 19:15, pa posle 20:15 na 20:17, kada je Blenđini tražio tajm – aut. U završnici Italija je povela sa 23:18, a set dobila sa 25:19 i smanjila prednost Srbije na 2:1 u setovima.

Povezana vest:  Vizura maksimalna protiv Kohile – Dinamo iz Krasnodara rival u 3. kolu

Srbija je povela na početku četvrtog seta sa 2:0, pa 3:1, a Italija izjednačila na 3:3, pa povela sa 5:4, sve do 7:6. Srbija je tada serijom 3:0 preokrenula na 9:7, a Italija uzvratila na isti način za vođstvo od 10:9. Igralo se zatim poen za poen do 12:11 za Italiju, kada je ponovo Srbija osvojila tri uzastopna poena za prednost od 14:12, pa je Blenđini zatražio tajm – aut. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Srbiju. Izjednačila je Italija na 16:16, a borbena i požrtvovana Srbija ponovo povela sa dva poena prednosti – 18:16. Opet su Italijani izjednačili, pa je Grbić zatražio 30 sekundi odmora. Nakon vođstva Srbije od 21:20, Italija je serijom 3:0 stigla do vođstva od 23:21, pa je Grbić morao da zatraži i drugi tajm – aut u četvrtom setu. Italija je povela sa 24:22, a zatim iskoristila prvu set loptu za konačnih 25:22 i izjednačila na 2:2 u setovima.

Srbija je osvojila prvi poen u petom setu, a Italija zatim povela sa 2:1. Uzvratila je Srbija vođstvom od 4:2, pa je Blenđini tražio tajm – aut. Posle igre poen za poen, Srbija je od 5:4 stigla do 7:4, pa je Bleđini potrošio i poslednji tajm – aut u petom setu. Na promenu strana Srbija je otišla sa vođstvom od 8:5. Srbija je stigla do četiri poena viška – 9:5, a Italija smanjila na 9:7, pa je Grbić morao da zatraži 30 sekundi predaha. Smanjila je Italija na 9:8, a posle 10:8 izjednačila na 10:10. Usledio je odgovor Srbije i vođstvo od 12:10, pa novo izjednačenje. Ponovo je Srbija osvojila dva vezana poena i stigla do dve meč lopte – 14:12, ali nije uspela da ih realizuje. Lisinac je iskoristio četvrtu kada je blokom zaustavio Zajceva za konačnih 17:15, za pobedu Srbije od 3:2.

Povezana vest:  SENIORKE – 45. KUP SRBIJE – OSMINA FINALA, Narednog utorka i srede borbe za četvrtfinale

Seniori Srbije se iz Irana vraćaju tokom naredne noći, letovima iz Teherana preko Istanbula, a dolazak u Beograd se očekuje sutra ujutro (ponedeljak, 4. jul) u 8,05 časova.