Muška juniorska reprezentacija Srbije zauzela je 7. mesto na XXV EP 2016. u Bugarskoj. Srbija je jutros u Plovdivu, u meču za 7. mesto, savladala Bugarsku sa 3:1, po setovima 20:25, 25:23, 25:23 i 25:21, posle 101 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Kolodruma posmatralo je 125 gledalaca, a sudili su Tudor Pop iz Rumunije i Burhan Ilhan iz Turske.

Srbija je u poslednjem meču na Prvenstvu Evrope pobedila Bugarsku i zauzela sedum poziciju. Posle već uobičajeno slabog početka, juniori Srbije su nakon 0:1 pokazali da imaju kvalitet i tokom naredna tri seta nadvisili Bugare. Istina, bilo je oscilacija, ali na sreću one nisu uticale na konačan ishod.

Bugari su bolje startovali i poveli sa 8:4, a zatim prednost povećali na pet poena – 16:11. Do kraja prvog seta se vodila izjednačena borba, da bi na kraju bilo 25:20 za Bugarsku.

Povezana vest:  SENIORKE, 45. KUP SRBIJE, Žreb sutra u 12,00 časova u hotelu “M”

U drugom setu Srbija je igrala bolje i u prvom delu imala prednost, da bi Bugarska na drugom tehničkom tajm – autu imala minimalnu prednost – 16:15. U nastavku, Srbija je preokrenula rezultat i posle 18:17 za Bugarsku, serijom 4:0 stigla do 21:18. Buša je, posle drugog tajm – auta Nikolova, poentirao za 22:18, a Bugarska posle 23:19 za Srbiju smanjila na 23:21, pa je Vasović morao da reaguje tajm – autom. Smanjili su Bugari potom na 23:22, a zatim je Mehić doneo Srbiji dve set lopte – 24:22. Iskoristio je Đurđević drugu za konačnih 25:23, za izjednačenje na 1:1.

Posle izjednačene borbe na početku trećeg seta Srbija je povela sa 8:4, da bi potom Bugarska smanjila na 10:9, pa je klupa Srbije morala da zatraži 30 sekundi odmora. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Srbiju. Kako je set odmicao, tako je i rasla prednost Srbije. Vodili su puleni Vladimira Vasovića u završnici sa 20:15 i 22:16, ali su Bugari neverovatnom serijom od čka 7:0 preokrenuli rezultat i poveli sa 23:22. Pogrešili su zatim Bugari na servisu, a Srbija zatim stigla do prve set lopte – 24:23, koju je Buša pretvorio u konačnih 25:23, za vođstvo Srbije od 2:1.

Povezana vest:  BALKANSKO PRVENSTVO 2015., Junıorı Srbije pobedili Rumuniju sa 3:2

Srbija je nastavila sa dobrom igrom i u četvrtom setu i povela sa 8:5 na prvom tehničkom odmoru. Srbija je potom povećala prednost na 10:6, pa 12:7 i 16:10 na drugom tehničkom tajm – autu. Uspešno je Srbija održavala razliku, a zatim povela sa 19:12, da bi Bugari u finišu smanjili na 22:18, pa je Vasović morao da zatraži 30 sekundi predaha. Prekinula je Srbija seriju Bugarske i povela sa 23:18, pa 24:19. Srbija je set dobila sa 25:21, a meč sa 3:1 za sedmo mesto na Prvenstvu Evrope.

Povezana vest:  KADETI – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012, Kadeti Srbije šesti u Rumuniji

Juniori Srbije se iz Bugarske vraćaju sutra (nedelja, 11. septembar).