Odbojkašice Vizure zabeležile su veliku pobedu nad moćnim Dinamom iz Krasnodara u prvoj utakmici 3. kola CEV Lige šampiona 2017, pa će na revanš meč u Rusiju otići sa blagom prednošću. Revanš je zakazan za 19. Novembra.

U utakmici odigranoj večeras u Sportskom centru ”Šumice“, Ajkulice su savladale Dinamo sa 3:2 po setovima 23:25, 25:21, 19:25, 25:19 i 15:7 posle 114 minuta igre.

Meč između Vizure i Dinamo Krasnodara posmatralo je 738 gledalaca a sudili su Aleksander Sikanjic iz Linhenstajna i Karol Hep iz Luksemburga.

VIZURA: Erić 22, Gajević, Lozo 16, Kocić 14, Lazović 18, Aleksić 4, Pušić (libero 1), Veselinović 2, Zlatković, Ćirović 7, Matović, Mićunović (libero 2). Trener: Dragutin Baltić.

DINAMO KRASNODAR: Perepelkina 4, Surceva, Bibina (libero 1), Jureva 7, Čaplina 10, Tušova 1, Kirikova, Nikolaeva 11, Malik 25, Tretjakova (libero 2), Sinicina 2, Šlijakovaja 10. Trener: Konstantin Ušakov.

Krenule su aktuelne šampionke Srbije sigurno u meč, čak povele 7:3 u prvom setu kada su gošće iz Rusije preko Malik stigle do serije od 10:0!! (12:9 do 12:19). Činilo se da je to bilo sve od Vizure u ovom periodu igre ali Ajkulice se nisu lako predavale. Uz dobar blok Erićeve i napade Lozo stigle su do 21:23 čak su bile i na poen zaostatka 23:24 ali Krasnodar je set ipak zavrsio u svoju korist 23:25.

Povezana vest:  SENIORKE – II EVROPSKA LIGA 2010. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA

Strpljivom i požrtvovanom igrom, ali pre svega sa veoma mudrim potezima, Vizura je povela u drugom setu sa 8:6 i 15:9. Prodrmale su u tim trenucima izabranice Dragutina Baltića redove moćnog Dinama iz Krasnodara ali zahvaljujući iskustvom ipak su gošće smanjile razliku na -1 (15:14). Greškom Nikolaeve Vizura odlazi na tehnički tajm aut a blokom Kocićeve te greškom Perepelkine domaće dolaze i do novog vođstva od 18:14. Grešile su Ruskinje u napadu što je nateralo trenera Ušakova da zatraži novi tajm aut pri rezultatu 22:18 za Vizuru. Sjajna Sara Lozo donela je Vizuri prvu set loptu 24:21 koju su domaće odmah iskoristile za 1:1 u setovima – 25:21.

Uistom ritmu je Vizura ušla i u treći set, povela 3:1 ali onda je usledilo izjednačenje i igra poen za poen do 7:7. Tada su Ruskinje uhvatile ritam i ubrzo se odvojile na 10:17 i 12:20. Do kraja seta Vizura je dosta grešila u napadu što je pomoglo protivniku da dođe do vođstva od 1:2 – 19:25.

Neizvesnost četvrtog seta trajala je samo do 5:5. Onda su se Ajkulice vratile u ritam i zahvaljujući dobrom bloku i smirenom igrom došle do vođstva od 8:5 i 13:7. Posle prvog napada Kocićeve i asa Lazovićeve Vizura odlazi na drugi tehnički tajm aut sa prednošću od 16:12. Sa dva nova asa Lazovićeve domaće odbojkašice su povele 18:12 kada je Malik prekinula seriju snažnim napadom iz zone 2. Novi as je usledio za 21:14 ali već tada se videlo da je protivnik ispao iz ritma. Blok Ćirović-Kocić donose Vizuri set loptu 24:17 posle čega je usledio tajm aut Dinama. Spasile su Ruskinje dve set lopte a onda je Malik prosledila loptu u aut za konačnih 25:19 i 2:2 u setovima.

Povezana vest:  Izvršni odbor Odbojkaškog saveza Srbije u četvrtak

Neplanirana pauza usledila je na početku petog seta jer je trener gostujućeg tima zbog loše upisane postave zadržavao igru. Usledila su dva asa Ćirovićeve za 2:0 a posle poena Erićeve i novi as Lazovićeve za 4:1 i 5:1. Blok Lozo, as Kocić i blok Erićeve za vođstvo Vizure od 8:2 na promeni strana. Dominacija Vizure je bila više nego očigledna i u dobrom ritmu nošene navijačima odbojkašice Vizuresu set završila sa 15:7 za konačnih 3:2i to sa dva asa Veselinovićeve.