srbija_britanijaSENIORKE – II EVROPSKA LIGA 2010. – FINALNI TURNIR

Srbija ponovo šampion – iduće godine debi u FIVB Grand Prix

Seniorke Srbije odbranile su titulu šampiona Evropske lige, pošto su večeras u Ankari, u finalu savladale Bugarsku sa 3:1, po setovima 25:20, 25:20, 16:25 i 25:22, posle 92 minuta igre i obezbedile prvo učešće na FIVB Grand Prix naredne godine. Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 2000 gledalaca, a sudili su Hajke Kraft iz Nemačke i Aleksandar Pjasecki iz Belorusije.

SRBIJA: NIKOLIĆ (16), BRAKOČEVIĆ (18), ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ (8), MAJSTOROVIĆ, MOLNAR (9), VESOVIĆ, OGNJENOVIĆ (8), VELJKOVIĆ, BJELICA, RAŠIĆ (11), ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Jedinstvo iznenadilo u Požarevcu

BUGARSKA: NENOVA (3), ZETOVA (18), ZARKOVA (2), JANEVA (12), RUSEVA (9),

KARAKAŠEVA, M. FILIPOVA, RABADŽIJEVA (8), VASILEVA (3), S. FILIPOVA (12), E.

NIKOLOVA (2), C. NIKOLOVA. TRENERI: DRAGAN NEŠIĆ I PETAR DOČEV.

Konačno su seniorke Srbije izborile učešće na FIVB Grand Prix i to potpuno zasluženo. Savladale su izabranice Zorana Terzića četvrti put Bugarsku u ovogodišnjoj Evropskoj ligi, u meču u kome je to bilo najpotrebnije.Videlo se od početka koliko odbojkašice Srbije žele trijumf i to su i demonstrirale tokom prva dva seta. Istina, bilo je, s vremena na vreme, i grešaka, ali kvalitet je bio presudan da se dođe do vođstva od 2:0 u setovima. U trećem setu, uzvratile su Bugarke i smanjile prednost, da bi se najžešća borba vodila u četvrtom setu. Igralo se obostrano angažovano i izjednačeno do finiša, kada je Srbija stigla do pet meč lopti. Iskoristile su Srpkinje četvrtu, za konačan trijumf i debi u FIVB Grand Prix 2011.