SRBvsGRE-022 junioriJuniori Srbije sa Belgijom u nedelju od 19,00 časova za plasman na Prvenstvo Evrope

Juniori Srbije zabeležili su drugu maksimalnu pobedu na turniru u Rumi. Srbija je večeras, u drugoj utakmici 2. kola I (i) grupe III runde kvalifikacija za EP 2014. savladala Grčku sa 3:0, po setovima 25:20, 25:17 i 25:20, posle 77 minuta igre.
Utakmicu u dvorani SPC „Ruma“ posmatralo je 500 gledalaca, a sudili su Borislav Jordanov iz Bugarske i Marko Van Zanten iz Holandije.
Utakmicu Srbija – Grčka posmatrali su Slobodan Milošević, generalni sekretar OSS i Jan Rek iz Švajcarske, predsednik Sudijske komisije CEV.
Srbija je ostvarila i drugu maksimalnu pobedu u Rumi, pa će izabranici Siniše Reljića sutra igrati protiv Belgije od 19,00 časova najvažniji meč u ovoj godini. Pobednik će izboriti plasman na Prvenstvo Evrope.
Srbija je večeras protiv Grčke odigrala još jedan dobar meč, u kome se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka. Srbija je u najvažnijim momentima bila strpljiva i smirena i to je je donelu važnu pobedu.
I Srbija i Grčka su „otvorenog garda“ ušle u meč. Vodila se žestoka i izjednačena borba za svaku loptu. Na prvom tehničkom tajm – autu Grčka je vodila sa 8:7. Povela je Srbija sa 10:9, a Grčka ponovo došla do prednosti pri rezultatu 14:13. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Srbiju. Sa dva vezana poena, Srbija je stigla do tri poena prednosti, 18:15, pa je Angelopulos zatražio tajm – aut. Prekinula je Grčka seriju Srbije i smanjila na 18:16, da bi izabranici Siniše Reljića sa dva nova uzastopna poena razliku povećali na četiri – 20:16. Posle vođstva Srbije od 21:17, Grci su osvojili dva poena, smanjili na 21:19, pa je Reljić tražio tajm – aut. Srbija je posle predaha uzvratila sa dva vezana poena za prednost od 23:19. Imala je Srbija četiri set lopte (24:20), realizovala je prvu za konačnih 25:20 za vođstvo od 1:0 u setovima.
Početak drugog seta je po svemu ličio na prvi. Minimalna prednost čas jedne, čas druge ekipe i izjednačena borba. U period između dva tehnička tajm – auta, Srbija je uspela da dođe do tri poena viška – 15:12. Povela je Srbija zatim sa 17:13, pa 20:14 i 23:16, a set je završila sa 25:17 za vođstvo od 2:0.
Od početka trećeg seta Srbija je preuzela kontrolu igre i rezultata. Povela je Srbija sa 6:1, pa 8:2 i 12:4. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:8 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 19:11, pa 23:14, a set je završen sa 25:20 za konačnih, ubedljivih 3:0.
Juniori Srbije će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Belgije od 19,00 časova.

JUNIORI – XXIV EP 2014. – KVALIFIKACIJE – III RUNDA (11. – 13. JUL) – REZULTATI I RASPORED:

Povezana vest:  KADETKINJE – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2011, Kadetkinje osvojile zlato bez izgubljenog seta

I (i) GRUPA – RUMA (DVORANA SPC „RUMA“), SRBIJA:

SUPERVIZOR CEV: GABRIJELA BULGARIJU (RUMUNIJA). SUDIJSKI DELEGAT: ĐULA RADI (MAĐARSKA). SUDIJE: MARSIN HERBIK (POLJSKA), BORISLAV JORDANOV (BUGARSKA), JAKUB GAL (ČEŠKA), MARKO VAN ZANTEN (HOLANDIJA).

1. KOLO – PETAK, 11. JUL:

SRBIJA – FINSKA 3:0 (25:18, 25:17, 25:23)

BELGIJA – GRČKA 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:23)

Povezana vest:  Predsednik OKS Božidar Maljković svečano uručio nagradu Tijani Bošković za najuspešniju sportistkinju u timskim sportovima u 2022. godini

2. KOLO – SUBOTA, 12. JUL:

SRBIJA – GRČKA 3:0 (25:20, 25:17, 25:20)

BELGIJA – FINSKA 3:0 (32:30, 25:17, 25:16)

H GRUPA – PESKARA, ITALIJA:

Povezana vest:  SENIORKE – PRVENSTVO GRČKE, Panatinaikosu 22. titula – Brižitka Molnar MVP

SUPERVIZOR CEV: IGOR DOLINŠEK (SLOVENIJA). SUDIJSKI DELEGAT: PROF. DR VLADIMIR ĆUK (SRBIJA). SUDIJE: SINIŠA ISAJLOVIĆ (AUSTRIJA), EIRINI MULA (GRČKA), PAVEL VASKO (SLOVAČKA), ONUR HOSNUT (TURSKA).

NEMAČKA – ŠPANIJA 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

ITALIJA – ESTONIJA 3:1 (24:26, 25:8, 25:13, 25:14)

ŠPANIJA – ESTONIJA 3:1 (25:12, 25:20, 21:25, 25:20)

ITALIJA – ŠPANIJA 18,30

Plasman na EP iz III runde kvalifikacija izboriće pobednici grupa, kao i najbolja drugoplasirana selekcija.

XXIV EP 2014. odigraće se od 29. avgusta – 06. septembra u Nitri, u Slovačkoj i Brnu (finale), u Češkoj.

U A grupi, u Nitri, u Slovačkoj igraće Slovačka, Francuska, Bugarska, Rusija, pobednik H grupe (ITA, GER, ESP, EST) III runde kvalifikacija i najbolja drugoplasirana selekcija iz III runde kvalifikacija. U B grupi, u Brnu, u Češkoj igraće Češka, Turska, Rumunija, Poljska, Slovenija i pobednik I (i) grupe (SRB, FIN, GRE, BEL) III runde kvalifikacija.